דרישה לפיטורי אסנת ספורטה בחדרה בטענה למנהל לא תקין

הממונה על תיק החינוך בעיריית חדרה עו"ד טל אליהו פנה בדרישה לפיטורי סמנכלית העיריה וחברת מועצת עיריית כפר סבא אוסנת ספורטה בטענה כי ביצעה הזמנות רכש במאות אלפי שקלים באופן לא תקין ספורטה " כל החלטה שהתקבלה הייתה על דעת הגורמים המוסמכים ובהתאם לצרכי השעה הדחופים"

אסנת ספורטא
אסנת ספורטה

הממונה על תיק החינוך בעיריית חדרה עו"ד טל אליהו פנה לראש העיר בפועל טל בן חיים במכתב בו הוא דורש להפסיק את עבודתה של סמנכ"לית העיריה חברת מועצת העיר כפר סבא  אסנת ספורטה  בטענה כי ביצעה הזמנות רכש במאות אלפי שקלים וזאת ללא סמכות וללא ביצוע הזמנות רכש לפי הנוהל המחייב. התשלומים בגין השירותים שנרכשו בהזמנות אלו לא שולמו לספקים. עקב אי תקינות הליך הרכש.

ראש העיר באותה תקופה צבי גנדלמן, נאשם בעבירות שחיתות והושעה מתפקידו. גם המנכ"ל שכיהן באותה תקופה כבר לא מכהן בתפקידו. מקורות בעיריית חדרה מסרו לכפר סבא ניוז כי בניגוד לטענתה של ספורטה כי כל ההזמנות בוצעו על דעת גורמים מוסמכים, לא נמצאו רשומות המעידות על כך. המכתב נשלח למ״מ ראש עיריית חדרה בפועל ניר בן חיים, יועמ״ש העירייה עו״ד שרון שרוני, גזברית העירייה נעמי חייט ומבקרת העירייה יוכי דהן

מנכ"ל עיריית חדרה באותה תקופה יעקב זיגדון מסר "אני מגבה את אסנת ספורטה באופן מלא אסנת עבדה בדרך הישר במנהל תקן ויושרה מקצועית ותרמה רבות לתרבות , לחינוך ולרווחה בחדרה."

אסנת ספורטה מסרה לכפר סבא ניוז "במהלך השנים 2020-2021 התמודדה עיריית חדרה כמו כל רשות לאומית ומקומית ברחבי העולם עם אתגר הקורונה ועם שורה ארוכה של הנחיות משתנות מיום ליום ולעיתים מספר פעמים ביום. לכל אורך התקופה הובילה עיריית חדרה שורה ארוכה של יוזמות פורצות דרך למען התושבים, מענה למבודדים, פתרונות יצירתיים למערכת החינוך שנסגרה, מענה חירום לאוכלוסיות קצה ובהן אנשים וילדים עם מוגבלויות, לקשישים שהיו בקבוצת סיכון ולמשפחותיהם של הצוותים הרפואיים שעבדו מסביב לשעון.
עבור כל אלה ועוד רבים נדרשה העירייה באמצעות מנהל חברה וקהילה לספק מענה מיידי, בהול ורחב שדרש מאיתנו יכולת קבלת החלטות מהירה והנעה של פעולות ומהלכים שהתעצבו תוך כדי תנועה ובזמן אמת.
בתקופת חירום בינלאומית ובפרט ביחס למשתנים הלא קבועים, לא ניתן לשקוע בהליכים בירוקרטיים אלא לקבל החלטות בשום שכל, בהיגיון ובנחישות. מובן ומיותר לציין כי כל החלטה שהתקבלה הייתה על דעת הגורמים המוסמכים ובהתאם לצרכי השעה הדחופים, שכן טובת התושב צריכה לעמוד בראש סדרי העדיפויות. אוי לה לרשות שתבחר לוותר על פעילויות אקוטיות הנדרשות להתמודדות עם מצב חירום משיקולים בירוקרטיים. בעיתות מלחמה, משבר או אירוע חירום יש לקדם תהליכים ולהבטיח את המענה לתושב."

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן