בלי דרמות והפתעות אושר תקציב עיריית כפר סבא לשנת 2023

רפי סער יכול להיות מרוצה, אישור ללא התנגדות כמעט של תקציב העירייה לשנת 2023, לראשונה חצה תקציב כפר סבא את 1 מיליארד ש"ח. אפשר להתחיל רשמית את שנת הבחירות המקומיות רפי סער: "אנו ממשיכים להתנהל באחריות, תוך שמירה על תקציב מאוזן וראיית כל צורכי תושבינו" הדר לביא "תקציב העירייה משקף את סדרי העדיפויות הכושלים של ראש העירייה"

אושר תקציב עיריית כפר סבא לשנת 2023

ברוב של 13 תומכים מול 5 מתנגדים אישרה מועצת העיר כפר סבא  את תקציב העירייה לשנת 2023, לראשונה בכפר סבא חוצה את מיליארד השקלים בתקציב השוטף על פי התקציב שאושר, כ-45 אחוז מהתקציב השוטף מיועדים לחינוך, הגבוה ביותר בהשוואה לרשויות בשרון

ראש העיר רפי סער: "תקציב החינוך השנתי הוא בשורה גדולה לכל התלמידים וההורים בכפר סבא. אנו ממשיכים להתנהל באחריות, תוך שמירה על תקציב מאוזן וראיית כל צורכי תושבינו

התקציב השוטף של העירייה חצה את מיליארד השקלים, ותקציב הפיתוח עומד על כ-182 מיליון שקלים. סך התקציב הכולל (תקציב שוטף + תקציב פיתוח) מסתכם בסכום של כ-1.22 מיליארד שקלים.  כ-45 אחוזים מהתקציב מיועדים לחינוך, כאשר תקציב החינוך עומד על סך של כ-466 מיליון שקלים, תקצוב לגיוס סייעות ותקציב של כ-180 מיליון שקלים להמשך פיתוח ושדרוג מוסדות החינוך בעיר. תקציב התברואה והניקיון עלה ב כ-7 אחוזים ל כ-83 מיליון שקלים, בתקציב הרווחה שיעמוד על כ-108 מיליון שקלים, ובתקציב התרבות והספורט שיעמוד בשנת 2023 על למעלה מ-62 מיליון שקלים.

רפי סער: "אנו ממשיכים להתנהל באחריות, תוך שמירה על תקציב מאוזן וראיית כל צורכי תושבינו, על מנת להעניק לאוכלוסייה בכפר סבא את השירותים הטובים ביותר בעיר ולשמור על איכות החיים הטובה ביותר בישראל. הערב הבטחנו שמערכת החינוך בכפר סבא, שכבר היום היא הטובה בישראל – תהיה טובה אף יותר, עם בשורה ענקית ואפילו היסטורית – של תקציב חינוך גדול, השקעה בכל תלמיד ותלמידה בעירנו ועוד. בתקופה טעונה וסוערת בציבוריות הישראלית, עם חשש של הורים על השלכות על מערכת החינוך, כפר סבא תישאר מגדלור חינוכי שמדגיש את ערכי השותפות, הליברליות והסובלנות, לצד טיפוח למידה משמעותית, יצירתית ומרחיבת אופקים. אני רוצה להודות לחברת המועצה ויו"ר ועדת הכספים העירונית, לירית שפיר שמש, למנכ״ל העירייה יובל בודניצקי, לגזבר העירייה צחי בן אדרת ולכל צוותי המקצוע בגזברות העירייה ובאגף אסטרטגיה, על העבודה המקצועית בהכנת התקציב העירוני, ולכל חברי המועצה שתמכו ואישרו את התקציב. אני סמוך ובטוח כי נמשיך להוביל את כפר סבא קדימה, למען עתיד תושבינו וילדינו".

סגן ראש העיר אורן כהן מסר: "אני גאה על השגים חסרי תקדים בתחום הספורט. השגים אלו באו בשל השקעה תקציבית אדירה. רבים מתושבי כפר סבא הם משתתפים בפעילויות השונות והמגוונות של רשות הספורט. נמשיך לטפח את הספורט ולבנות מתקני ספורט ותשתית ספורט. גם ביתר חלקי התקציב, כפר סבא מתפתחת ומגיע לפסגות חדשות. יישר כח לראש העיר, לגזבר ולצוות המיקצועי. יחד נעשה ונצליח"

רפי סער
ראש העיר רפי סער, התקציב עבר יכול להתכונן לבחירות בראש שקט

התקציב שעבר הוא האחרון למועצה הנוכחית. בניגוד לשכנה רעננה, הצליח רפי סער לשמור על הקואליציה שלמה לאורך כל הקדנציה והוא יכול להתפנות לקמפיין הבחירות הבא, שיתקימו בעוד 10 חודשים.

רשימת המועמדים לראשות העיר עוד רחוקה מלהיות סופית, נכון לעכשיו יתמודדו ככל הנראה מול רפי סער עוד 2 מועמדות שכבר עובדות בשטח על הקמפיין, חברות המועצה הדר לביא ואסנת ספורטה, עוד מועמדות אפשרית היא של עו"ד עדי לוי סקופ וברקע גם פועל רון קוגמן סמנכ"ל העירייה לשעבר. המועמדים מהבחירות האחרונות יוסי סדבון, יובל לוי וצביקה צרפתי לא יצטרפו ככל הנראה למועמדות לראשות העיר. יובל לוי הצהיר כי בכוונתו להתמודד לכהונה נוספת למועצת העיר.

הדר לביא, שיתוף ציבור ובינה מלאכותית
עם הפנים להמשך שרות במועצת העיר

הדר לביא בשם האופוזיציה: תקציב העירייה משקף את סדרי העדיפויות הכושלים של ראש העירייה. אין בתקציב הזה אף בשורה לתושבי העיר והוא איננו מבוסס על חזון פיתוח לעיר. בעוד תושבי העיר סובלים מהיעדר תשתיות תחבורה ומפקקים איומים, 1% בלבד מהתקציב הרגיל מופנה לתחבורה, ההשקעה בתקציבי הביטחון האישי של תושבי העיר עלתה ב1% בלבד בעוד תקציבי ההסברה הדוברות והיחצנות של ראש העירייה גדלו במעל 40% בקדנציה אחת. כ-2.5 מיליון ש"ח מוקצים בו ליועצי פרסום ויח"צ פנימיים וחיצוניים. תקציב החינוך מבוסס ברובו על כספי העברה ממשרד החינוך, כשתוספת העירונית עומדת על 30% בלבד. לשם השוואה, בהרצליה ובחדרה, בהן מספר תושבים דומה, עומדת התוספת העירונית על 46% ו-40% בהתאמה.

תקציב התמיכה בספורט משקף עלייה קטנה של 250 אש"ח בתמיכות. סה"כ 5.85 מיליון לעומת 5.6 מיליון שנה קודמת. מדובר בחינוך לא פורמאלי שמרחיק את הילדים והנוער מהרחוב. מסגרת התמיכה הינה מחצית ממה שמקצה עיריית הרצליה לנושא. למרות יוקר המחייה ונטל המיסים שמעמיס על תושבי העיר, הארנונה עלתה ב2% ב-2022 ותעלה ב1.5% נוספים ב2023, לצד זאת ראש העירייה מתכנן להעמיס עוד נטל על התושבים בדוחות החנייה. חלק מהוצאות העירייה מבוסס על צפי לגידול של 5 מיליון ש"ח מקנסות. המשמעות היא הכנסת יד עמוקה לכיס של התושבים. מנגד, ראש העיר ממשיך למשוך הלוואות מהבנקים ולהגדיל את החוב הכולל שלנו בכ-50 מיליון שח נוספים, ומעמיד אותו על 335 מיליון שח. וזאת בניגוד להחלטת המועצה על מדיניות של צמצום החוב. התקציב כולל בקשה תמוהה למימון בדיעבד של עבודות חורגות שבוצעו בנת"צ בהיקף של 7 מיליון שח. התנהלות זו אינה עומדת בכללי המינהל התקין ולא ניתן לה יד. התקציב משקף סדר עדיפויות כושל שחייב להשתנות, ניתן להגדיל את ההשקעה בתחבורה ובהסעות הילדים ולהוריד את נטל הפקקים, ניתן להשקיע בשיטור העירוני ולהתמודד עם גל הפריצות והגניבות, לקדם תכנון אחראי ולייצר פתרונות דיור בר השגה, להשקיע בחינוך לגיל הרך ולהוריד את כמות הילדים בכיתות ועוד ועוד.

העיר כפר-סבא מדהימה ומלאת פוטנציאל, אך לצערנו ראש העיר איננו עושה דבר כדי לממש את הפוטנציאל וגרוע מכך מציב סדר עדיפויות כושל לעיר שמקבל ביטוי בתקציב העירוני, את הדבר הזה חייבים לשנות.

אורן כהן גאה על הישגים חסרי תקדים בספורט

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן