בשורה להורי השכונה הירוקה 80: מבנה גנים רחב ידיים ישמש בית מארח לבי"ס החדש

בעקבות הבשורה על הקמת בית ספר יסודי שלישי בשכונה הירוקה 80, הודיע אגף החינוך בעיריית כפר סבא, כי מבנה גנים רחב ידיים ברחוב נעמי שמר, הוא שישמש כבית מארח לתלמידי כיתה א'

המבנה אשר ממוקם בין השכונה 60 ל-80, יהווה בית חם, איכותי ומותאם לתלמידי כיתה א' במהלך שנת הלימודים תשפ"ב, וזאת עד להקמת בית הספר החדש בספטמבר 2022. מפגש זום להורים השכונה נערך אתמול (19.5) בהובלת אגף החינוך, להצגת הפתרון ומענה על שאלות ההורים.

במפגש וסיור שנערכו בימים האחרונים עם נציג ההורים בשכונה, בהובלת אגף החינוך, הציגה מנהלת אגף החינוך, אסנת חכמון את האפשרות שהתגבשה. המתחם כולל בין היתר כיתות גדולות, חצרות מרווחות ותשתיות המותאמות לתלמידי א'. מענה לשיעורי הספורט יינתן במגרש בית הספר רחל המשוררת הסמוך. הפתרון החדש מתאפשר כעת בשל שינוי מיפוי הגנים החדשים.

ביה״ס החדש, שבנייתו תחל בקרוב, יוקם ברח' זטלר ויכלול בין 3-4 כיתות בכל שכבת גיל. אופיו יגובש יחד עם הנהגת ההורי ביה"ס. שיבוצי התלמידים העולים לכיתה א' יפורסמו ב-23.5 החל מהשעה 14:00 באתר העירוני, לאחר שבוצע מיפוי רחובות מחודש כאזורי רישום למסגרות הלימוד. פילוח הרחובות התבצע לפי כמות התלמידים בכל רחוב תוך התחשבות מרבית בקרבה הפיזית לבתי הספר.

בתוך כך, כזכור הציג אגף החינוך בפני הורי השכונה את האפשרות לארח את תלמידי כיתה א' בשנה הקרובה במבנה החטיבה החדשה בשכונה 60. לאור התנגדויות מצד הורים, ושיח משותף שנערך בין הצדדים, הנחה ראש העיר, רפי סער שלא לקיים את לימודי שכבת א' במבנה החטיבה, וכתוצאה מכך, על בחינה של אפשרויות נוספות כפתרון. בעקבות כך, בימים האחרונים ערך אגף החינוך פגישה וסיור מקדים עם נציגי ההורים בשכונה, להצגת הפתרון שהתגבש והשיקולים שמאחוריו.

רפי סער, ראש העיר: "הקמת בית ספר יסודי חדש בשכונה הירוקה היא תוספת מבורכת וחשובה למהפכת החינוך בכפר סבא. יחד בשיח משותף אנו מובילים משימה מורכבת ביותר, שמצריכה התחשבות במגוון רחב של שיקולים. עיריית כפר סבא יחד עם הנהגת ההורים והשכונות הירוקות, הצליחה להגיע לפתרון מיטבי לטובת תלמידי השכונה. אני מודה לאגף החינוך על עבודת עומק תוך גילוי רגישות רבה, לוועד ההורים וועד השכונות הירוקות על שיתוף הפעולה".

עו"ד עדי לוי סקופ, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק השכונות הירוקות: ״אני מברכת על הפתרון הנבחר המשותף שהינו מיטבי בנסיבות. ברצוני להודות לאגף חינוך על השקיפות, ההקשבה והמקצועיות, לעשרות ההורים שהשתתפו במפגשי השיתוף וששוחחו עמי באופן אישי בנושא, לועד ולהנהגות ההורים. בטוחני כי בית הספר היסודי החדש יהיה פורץ דרך וחדשני ואני מאחלת בהצלחה רבה לכל התלמידים והתלמידות והצוות החינוכי החדש".

אסנת חכמון, מנהלת אגף החינוך: "מטרתנו המשותפת היא לתת את המענה המיטבי ביותר לתלמידי כיתות א' והוריהם, תוך הסתכלות ארוכת טווח. לצערי, מצאנו את עצמנו בעל כורחנו במציאות מורכבת ביותר ובהחלט לא אידיאלית. עיריית כפר סבא חרף פניות רבות למשרד החינוך במשך שנים, נענתה בסירוב גורף להקמת בית ספר שלישי בשכונה 80, עד עתה. מצב זה חייב אותנו במציאת פתרונות יצירתיים ומחוץ לקופסא. הפגישות והדיונים המשותפים שאנו עורכים עם ההורים בנושא, חשובים ביותר להצלחתנו המשותפת".

לאה מנסור, יו"ר ועד השכונה הירוקה 80: "בזכות הידברות ועבודה משותפת הצלחנו להגיע לפתרון מיטבי בהתחשב במציאות בשטח. עיריית כפר סבא סקרה את מגוון הפתרונות האפשריים תוך מתן דגש על רווחת כלל ילדי השכונה, הסתכלות מערכתית, תוך מינימום פגיעה בתלמידים ויצירת בסיס לבניית בית ספר עתידי. נעשתה ונעשית עבודה יסודית על ידי ההורים ואגף החינוך ואני מודה לכולם על כך".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן