הורי הגנים מחריפים את המאבק בעיריית כפר סבא

על רקע טענות על הפרת הסכמים מול הורי הגנים ואפליית ילדים בגנים העירוניים, הוציא ביום חמישי ( 29.7) ועד הורי הגנים העירוני מסמך דרישות לעיריית כפר סבא לפני נקיטת צעדים משפטיים מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא תגיב למסמך דרישות ועד ההורים באמצעים הראויים ולא דרך התקשורת

צביקה דוידוביץ יו"ר ועד הורי גני הילדים
צביקה דוידוביץ יו"ר ועד הורי גני הילדים

מכתב הדרישות גובש על ידי צוות ניהול של ועד הורי הגנים העירוני בראשות יו"ר הוועד צביקה דוידוביץ' ובסיוע משפטי של מספר עורכי דין. המכתב יצא באמצעות עורכת הדין ליעד סטרולוב.

בפניה דורשים  ועד הורי הגנים להשיב להורים כספים שנגבו מהם לטענתם בניגוד לדין, בניגוד להנחיות משרד החינוך ובניגוד להסכמים מול ההורים ביחס לשנה"ל תשפ"א. כמו כן, לטענת ועד הורי הגנים עיריית כפר סבא פועלת בניגוד לדין ומפלה אוכלוסיות בעלות מוגבלויות, בכך שאינה מאפשרת מסגרות מותאמות לילדי העיכוב ההתפתחותי ולילדים האלרגיים במהלך השבועיים הראשונים של חודש אוגוסט, כאשר במקביל בזמן זה מופעלות מסגרות לכל שאר ילדי הגנים בכפר סבא.

הפנייה לאפיק המשפטי באה בעקבות פניות חוזרות ונשנות של ועד הורי הגנים לעיריית כפר סבא  במסגרתן הסביר ועד הורי הגנים כי הגבייה הכספית שמבצעת העירייה חורגת מהסכמי העבר ומהתחייבויותיה של העירייה וכן אינה תואמת את התקציבים המתקבלים ממשרד החינוך עבור הפעלת קייטנות הקיץ בגני הילדים. 

לפי חישובי ועד הורי הגנים, העירייה חייבת להורים בכפר סבא כ 285 ₪ עבור כל ילד לשנת הלימודים תשפ"א.

בהודעת חיוב שנשלחה השבוע על ידי העירייה להורים, קוזזו מהתשלום הקרוב כמה סעיפים: 

359  ₪ עבור כל ילד בגני יול"א, עקב הטעות של העירייה בחישוב הימים בחודש פברואר וכן עוד שני סעיפים עם סכומים המשתנים מילד לילד ומגן לגן, עבור חיוב התל"ן ועבור חוג נוסף במסגרת הצהרון. לטענת ועד ההורים העירייה לא סיפקה הסבר מפורט אודות סכומים  ולא נעשה שום דיון משותף בנושא ואין להורים שום דרך לדעת האם הם אכן מהווים את מלוא ההחזר הנדרש עבור סעיפים אלה.

כמו כן, דורש ועד הורי הגנים כי עיריית כפר סבא תפעל בהתאם לחוק ותקצה את המשאבים הנדרשים על מנת לאפשר לילדים אלרגיים ולילדים עם עיכוב התפתחותי להשתתף בקייטנות חודש אוגוסט כמו כל ילדי העיר לטענת ההורים אין לעירייה כל סמכות חוקית למנוע את השירות מהילדים הזכאים לו. בנוסף, סירובה של העירייה לאפשר סייעות לילדים הזכאים לסיוע, מהווה פעולה המנוגדת לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, והיא עומדת בניגוד לנהלי הפיקוח על הבריאות במנהל הפדגוגי במשרד החינוך.

יו"ר ועד הורי הגנים צביקה דוידוביץ': "העירייה לא מכבדת הסכמים קודמים עם ההורים, גובה תעריפים ללא סיכום חדש עם ההורים ובתעריפים הכי גבוהים אי פעם בכפר סבא. ניסינו בכל דרך אפשרית ובדרכי נועם למצוא את הפתרונות ולא הצלחנו, עיריית כפר סבא מתנהלת באופן חד צדדי ובחוסר התחשבות משווע כלפי ילדי והורי העיר. אנו נמשיך ונילחם בכל דרך על זכויות כל ילדי הגנים בעיר ללא אפליה ונדרוש את כספי ההורים שנגזלו מהם בחוסר צדק ובניגוד להסכמים".

עו"ד ליעד סטרולוב: "לאור כל האמור במכתב, מתבקשת העירייה להשיב להורים את הימים האבודים, אם בדמות ימי קייטנה נוספים או בדמות החזר כספי הולם. מדובר בהפרת הסכמים מול הורי הגנים ואפליית ילדים בגנים עירוניים".

יובל קדוש יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "המאבק של ההורים לילדי הגנים בכפר סבא הוא המאבק של כולנו. כאשר נעשים סיכומים בין הנהגות ההורים לבין נציגי העירייה, ברור כי אנו מצפים שאלה יכובדו גם אם במהלך חודשים קצרים מתחלפים כמה בעלי תפקידים בעירייה. הסכמות והבטחות יש לכבד. הטענה לפיה אין לעירייה כוח אדם מתאים אינה רלוונטית, מצביעה על מחדל בהתנהלות העירייה וכן מהווה פעולה הנוגדת את הוראות משרד החינוך וחוזר מנכ"ל בנדון". 

חברת המועצה הדר לביא מסרה "מצבנו בתחום החינוך רע מאוד. ראשי אגף ומחלקות עוזבים, הסכמים לא מכובדים, הילדים, ההורים והצוותים נפגעים. כשנותנים מילה ולא עומדים בה – זה חינוך רע."

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא תגיב למסמך דרישות ועד ההורים באמצעים הראויים ולא דרך התקשורת.  יש לציין כי נציגי ועד הורי הגנים הוזמנו להציג את עמדתם בנושא בישיבת מועצת העיר אשר נערכה ב-28.7, ונענו בפירוט בהתאם. באשר לסוגית החינוך המיוחד בחודש אוגוסט, כפי שהוסבר זה מכבר, סייעות רבות מסרבות לעבוד בקיץ, בשל הצורך לחופשה עם ילדיהן. לכן שירות הקייטנה העירונית המוענקת להורי כפר סבא באוגוסט, מתאפשרת תוך שילוב ילדי החינוך המיוחד בגנים ברחבי העיר לבחירת ההורים. בנוסף, עשרות ההורים לילדי החינוך המיוחד, האלרגניים וילדים עם עיכוב התפתחותי שנרשמו לשירות זה – קיבלו את מלוא הסיוע והליווי המקצועי על מנת שיוכלו גם הם ליהנות מההטבה העירונית. אגף החינוך פועל וימשיך לפעול במסירות ובמקצועיות למען תלמידי כפר סבא והוריהם, תוך המשך הידברות ושקיפות מול ועד ההורים".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן