הצלת חיים במרפאת קפלן

ד"ר הדיל סמארה מנהלת מרפאת קפלן של כללית בכ"ס במפגש מרגש עם אריה מטופל שחיו נצלו בזכות בדיקת שגרתית.

משך מספר שבועות פנתה ד"ר הדיל לאריה שהוא מטופל שלה במרפאה ובן 76, היא הדגישה בפניו את החשיבות שבבדיקת סקר שגרתיות על מנת לאתר מצב אפשרי של מפרצת. ארייה לא מיהר ולא ייחס חשיבות רבה לבדיקה אך הקשיב לרופאה שלו ד"ר הדיל סמארה.

כשד"ר סמארה קיבלה את תוצאות הבדיקה היא נדמה לגלות כי קיימת מפרצת משמעותית ומסכנת חיים בבטנו של אירה ומיד שלחה אותו לבית החולים ושם בוצע הליך שהציל את חייו.

ד"ר הדיל סמארה, מנהל מרפאת קפלן של כללית בכפר סבא, מספרת: "אנחנו פונים למטופלים על מנת לעודד אותם ולתאם להם בדיקות סקר שגרתיות, לרוב מדובר בבדיקות קלות שלא דורשות הכנה מורכבת. כמו ברוב המחלות אנו כבר יודעים כי גילוי מוקדם ואיתור מהיר יכול להציל חיים ולכן אין בכלל שאלה כי הבדיקות הללו נדרשות. המקרה של אריה הסתיים בסוף טוב והתרגשתי לפגוש אותו במרפאה שוב לאחר תקופת ההחלמה. אני וכל צוות המרפאת קפלן של כללית מאחלים לו החלמה מהירה ובריאות איתנה."

אריה מוסיה: "היום אני מבין שהבדיקה, הערנות והעקשנות של הרופאה שלי הצילו אותי. אני תמיד חששתי מבדיקות ולא רציתי לבוא למרפאה אבל היום אני מבין את החשיבות. אני אומר לכל בני המשפחה והחברים שלי שילכו לבדוק ולא יזלזלו כי בסוף זה מה שהציל אותי. אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם לא הייתי מגיע לבדיקה ומקשיב לד"ר הדיל."

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן