חוגגים את ל"ג בעומר – מחוץ למדורה

לראשונה בעיר – קמפינג עירוני למשפחות בפארק כפר סבא

עיריית כפר סבא נערכת בימים אלה לקראת חג ל"ג בעומר תחת הכותרת: חוגגים את ל"ג בעומר מחוץ למדורה, באחריות ובבטיחות, כאשר העירייה מציעה שלל של פעילויות אלטרנטיביות לכלל הציבור, ברחבי העיר, מתוך התחשבות בסביבה ודאגה לבטיחות התושבים ובעלי החיים.
אירועי החג ייפתחו בקמפינג משפחות בפארק כפר סבא – אירוע המתקיים לראשונה בעיר בין התאריכים 18-19/05, החל מהשעה 17:00.
במסגרת האירוע יתקיימו במקום סדנאות חץ וקשת, עששיות, סדנת זוחלים בחי פארק, בניית כלים מוזיקליים, אפיית פיתות בטאבון ועוד, וזאת בנוסף למופע שירה בציבור של בובי זמר ובבוקר למחרת יוגה. כל זאת בעלות של 150 שקל בלבד למשפחה בת 5 נפשות.
בנוסף, בתאריך 18/5 תתקיים שחייה לילית לכל המשפחה בבריכת גלי השרון בעלות מוזלת של 20 שקלים לאדם, סרטים מוזלים בעלות של 15 שקלים בלבד לבנות ובני נוער בהוט סינמה בין התאריכים 18-19/05, סדנה זוגית נגרות בעץ במרכז הצעירים, סיור חווייתי של מינהלת גמלאים שיתקיים בתאריך 17/05, תהלוכות ל"ג בעומד בשיתוף חב"ד בשכונות עלייה ויוספטל ובמרכז העיר ופארק כפר סבא, קרקס קולומביה שמגיע לעיר בתאריך 19/05, חוויית כדורעף בתאריך 18/05 במתחם הספורטק וסיורי עששיות בגן הברון מנשה ובגן הארכיאולוגי.
במסגרת ההיערכות לחג, הכינה העירייה חוברת של כלל האירועים, ובה בין היתר מפה של השטחים בהם תותר הדלקת אש סמלית ומצומצמת והנחיות ביטחון ובטיחות, כאשר בערב ל"ג בעומר יתקיים סיור מוגנות עם סיירת הורים ומתנדבים עירוניים.
את כלל הפרטים על אירועי החג ניתן למצוא באתר העירייה בקישור: https://www.kfar-saba.muni.il/articles/item/3524/

פארק כפר סבא בו יתקיים הקמפינג, מפת השטחים המותרים להדלקת אש סמלית ומצומצמת

ראש העיר, רפי סער: "כמדי שנה, אנו מציעים שלל של פעילויות אלטרנטיביות לל"ג בעומר, מתוך מטרה לצמצם את הנזק לסביבה ולשמור על בטיחות הילדות, הילדים וכלל התושבים. כעיר ירוקה, המקדמת פעילויות רבות למען שמירה על כדור הארץ, אנו קוראים לתושבי העיר להימנע מהדלקת מדורות ולהצטרף לפעילויות שהכנו להם, ובראשם קמפינג המשפחות – שיעניק למשפחות חוויה קהילתית ייחודית".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הקיימות והחדשנות, עילאי הרסגור-הנדין: "כיום זה כבר קונצנזוס – ניתן לחגוג את ל"ג בעומר בכיף ולשמור על אוויר נקי – ללא פגיעה בסביבה או נזק בריאותי. הפעילויות המגוונות לכל המשפחה יהפכו את החג הזה לשמח במיוחד. לאלה מאיתנו שרוצים לחגוג עם תפוחי אדמה, אפיית פיתות על סאג' או צליית מרשמלו על האש, תתאפשר הדלקת אש סמלית וקטנה לצרכים אלה בלבד, אך ישנן פעילויות רבות אחרות באווירה ירוקה ומהנה. אני קורא לתושבות ותושבי כפר סבא להימנע מהדלקת מדורות ולאפשר לכולנו לקחת חלק בשמחה".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן