חילופי שטחים בהסכמה יער אוסישקין סופח רשמית לכפר סבא

חילופי שטחים בהסכמה בין עיריית כפר סבא להוד השרון, יער אוסישקין לכפר סבא תחנות הרכבת להוד השרון

אמיר כוכבי רפי סער חילופי שטחים בהסכמה
אמיר כוכבי רפי סער חילופי שטחים בהסכמה

חילופי שטחים בהסכמה. משרד הפנים הודיע כי אישר סיכום בין ראש העיר כפר סבא רפי סער לראש העיר הוד השרון אמיר כוכבי, בנוגע לשטחים הגובלים בין שתי הרשויות.

הוועדה הגיאוגרפית של מחוז המרכז במשרד הפנים אישרה את העברת שלושת המתחמים הממוקמים צפונית לכביש 531, מהוד השרון לכפר סבא:

יער אוסישקין (חורשת פסקל) והמגרש מדרום לבית הספר אוסישקין, עד לרחוב ביאליק – שטח המשתרע על פני כ-23 דונם;

גינת ארלוזורוב והשטח הסמוך לבתי המגורים – שטח המשתרע על פני כ-8.5 דונם;

השטח הציבורי הסמוך למחלף תל חי, לרבות נתיב הנסיעה מערבה על דרך תל אביב-יפו והשטח מדרום לבית הדיור המוגן גיל פז – שטח המשתרע על פני כ-6.5 דונם.

במקביל, הוסכם בין ראשי העיריות כי שאר השטחים של הוד השרון מצפון לכביש 531, יישארו בתחומה, כשעיריית כפר סבא תוותר על כל תביעה עתידית בגינם.

השטחים שכפר סבא ויתרה על דרישתה לגביהם ויישארו בהוד השרון:

תחנות הרכבת נורדאו וסוקולוב, החניונים הצמודים אליהן,

שטח בית העלמין של מגדיאל והחניה הצמודה אליו.

תישאר בהוד השרון גם הגישה אל הרמפות המחברות את הוד השרון וכפר סבא לעלייה ולירידה מכביש 531 באזור מחלף תל חי.

גם השטחים שמזרחית לתחנת רכבת נורדאו, אשר כוללים מעבר מתחת לכביש 531 בהמשך לרחוב כנרת בהוד השרון, נותרו בתחום הוד השרון, כדי להבטיח מעבר וגישה לתחנת הרכבת.

 

 

חילופי שטחים בהסכמה יער אוסישקין
יער אוסישקין לכפר סבא תחנות הרכבת להוד השרון

ראש עיריית כפר סבא רפי סער: "אני מברך על החלטת משרד הפנים לקבל את ההחלטה המשותפת שלנו עם הוד השרון. מדובר בעשיית צדק היסטורי ואני שמח על השותפות האמיצה ושיתוף הפעולה הפורה שיצרנו עם עיריית הוד השרון והעומד בראשה, חברי אמיר כוכבי, אשר הלכו לקראתנו והסכימו לבקשת השטחים שמהווים חלק מההיסטוריה של העיר ומהרצף העירוני שלה. יער אוסישקין הוא חלק מנוף ילדותנו, ויש בכוונתנו לפעול לשימורו ההיסטורי, טיפוחו והפיכתו לפינת טבע ירוקה לרווחת התושבים. כמו כן, יש בכוונתנו להקים חניון מסודר באזור גינת ארלוזורוב, תוך שאנו משמרים ומחדשים את הגינה הציבורית במקום – המשמשת את ילדי תושבי האזור.
"אני מודה לאמיר כוכבי, למינהלי ההנדסה של שתי הערים ולכל מי שפעל בנושא. מדובר בבשורה גדולה לעירנו ונמשיך לפעול למען תושבות ותושבי העיר בכל תחומי החיים".

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי: "הגענו להסכם מאוזן וטוב, הן לכפר סבא והן להוד השרון. מצד אחד ויתרה כפר סבא על דרישתה להעביר לשטחה את כלל השטחים מצפון לכביש 531, הכוללים את שטחי תחנות הרכבת, דרכי הגישה והחניונים הסמוכים, כמו גם את שטח בית העלמין מגדיאל והחניון שלצדו, כולם יישארו בהוד השרון. מצד שני, מאפשר ההסכם את העברתם לכפר סבא של שטחים שכבר היום מהווים חלק מהרצף העירוני שלה ומשרתים בעיקר את תושבות ותושבי העיר. אני מודה לראש עיריית כפר סבא, רפי סער על הנכונות להגיע להסכם החשוב הזה שמחזק את שתי הערים. תודה גדולה לאנשי מינהל הנדסה של שתי הערים ולכל מי שעסקו במלאכת הכנת ההסכם זאת הוכחה נוספת לכמה אפשר להצליח כשעובדים בשיתוף פעולה".

חבר מועצת העיר כפר סבא פנחס כהנא: "לאור ההחלטה לצרף שטח היער לתחומי העיר, יש לתכנן מידית הטיפול ביער ולהכין תכנית לפתיחתו לציבור הצעתי להכין כבר כעת עם התושבים תכנית ליער שתגדיר מה רוצים לעשות ביער מבחינת הטיפול בעצים, נטיעות, תכנון שבילים, ספסלים פעילויות עם הקהילה ועוד."

כתבות קשורות

תגובה אחת

  1. סתם אחד הגב

    כמה ארנונה הפסידה כפר סבא מהמסחר בתחנות ?
    כמה מגדלי משרדים יקומו בהוד השרון ולא בכפר סבא?

    מה הרויח הציבור בכפר סבא ?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן