טובה גלר הלכה לעולמה

טובה גלר, אלמנתו של ראש העיר זאב גלר ז"ל, הלכה הלילה לעולמה בשיבה טובה בגיל 95. טובה גלר, שימשה לאורך שנים כפעילה בתחום ההתנדבותי במישור הקהילתי-סוציאלי, וכיהנה כיו"ר איל"ן.

רפי סער וטובה גלר ז"ל צילום: אורית גז ברוקנטל

טובה גלר ז"ל, שנולדה בשנת 1927, עלתה ארצה בילדותה מסלונים שבפולין, ולמדה בגימנסיה "הרצליה" ובסמינר "תלפיות". יחד עם בעלה, זאב גלר ז"ל, שלימים כיהן כראש עיריית כפר סבא, קבעו את ביתם בעיר, כאשר טובה ז"ל פעלה וביססה בכפר סבא פעילות ענפה בתחום החינוך: תחילה שימשה כגננת, עסקה בהוראת נערים עובדים ובחינוך מבוגרים במסגרת "הנחלת הלשון" וב"בעור הבערות", כשהוראת השפה והסיוע בקליטתם היוו רק חלק פעוט מקשרה האישי עם האנשים, להם שימשה כתובת.

גלר ז"ל ניהלה יחד עם בעלה בית פתוח, בו נמצאה אוזן קשבת ולב חם לכל אדם במצוקה, בית ששקק פעילות ציבורית ושימש בסיס מוצק ותומך לפעילות הציבורית של השניים, למען העיר כפר סבא ותושביה.

במרכז פעילותה ההתנדבותית עומדים מועדוני הקשישים, להם העניקה מזמנה וממרצה באופן אישי, במסירות ובהתמדה לאורך שנים רבות. על פעילותה זו קיבלה את התואר "אם המועדונים". בנוסף, קיבלה על פעילותה הקהילתית והאנושית את תואר יקירת העיר כפר סבא.

ראש העיר רפי סער: "בצער גדול ובכאב עמוק אני נפרד היום מחברתי היקרה טובה גלר ז"ל, שהלכה לעולמה הלילה בגיל 95 אחרי חיים שלמים של פעילות ציבורית בלתי פוסקת, התנדבות ועזרה לזולת. טובה היתה דמות מופת, אחת מהדמויות המיתולוגיות של העיר.
ימיה של טובה הוקדשו לעבודה ופעילות למען תושבי ותושבות כפר סבא: מעבודתה בהוראת מבוגרים בצעירותה, הפרויקט המפואר של טיפוח מועדוני הקשישים בעיר בהם ועד פרס גלר להתנדבות אותו ייסדה לזכר בעלה זאב גלר ז"ל, ראש העיר לשעבר. גם בשנים האחרונות לא חדלה לעשות ככל יכולתה למען העיר שלנו ותושביה, אותם אהבה כל כך. אני שולח תנחומים וחיבוק גדול למשפחת גלר בשמי ובשם כל מועצת העיר, עיריית כפר סבא ותושבי העיר. יהי זכרה ברוך".

הלווייתה של טובה גלר ז"ל תתקיים היום, שלישי 31/05, בבית העלמין נורדאו, בשעה 17:00.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן