טל וגיא מכפר סבא ישתתפו באולימפיאדת המשחקים המיוחדים בפולין

בקבלת הפנים איחל להם ראש העיר רפי סער בהצלחה בשם תושבי העיר

צילום : דוברות עיריית כפר סבא

לקראת נסיעתם לתחרות הוירטוס הבינ"ל המתקיימת החודש בעיר קרקוב שבפולין, אירח בלשכתו ראש העיר רפי סער יחד עם סגנו, מחזיק תיק הספורט אורן כהן ומנהל רשות הספורט העירונית שאול מיטלברג, את הספורטאים טל רוזנפלד וגיא מוזס, שיצאו לייצג את ישראל בתחרות הספורט האירופאית המיועדת לבעלי מוגבלות שכלית, תסמונת דאון ואוטיזם.

טל רוזנפלד, המתחרה בענף רכיבת אופניים וגיא מוזס, המתחרה בענף אתלטיקה, הגיעו ללשכתו של ראש העיר מלווים עם הוריהם, במסגרת הביקור איחלו ראש העיר וסגנו בהצלחה לספורטאים הצעירים, ואלה הודו לעיריית כפר סבא על ההשתתפות במימון הוצאתם לתחרות, שעלותה מסתכמת ב-11,000 ₪ לאדם. היום לפנות בוקר יצאה משלחת הספורטאים לתחרות.

תחרות וירטוס באירופה היא אירוע בינ"ל של תחרויות ספורט רב ענפיות אשר מתקיימת אחת לשנתיים שעריכתה נמנעה לאורך כמה שנים עקב הקורונה. התחרויות נערכות על פי חלוקה לשלוש קטגוריות של מוגבלות: אוטיזם, מוגבלות שכלית ותסמונת דאון במטרה לתת מענה לצרכים שונים שיתאימו לכל משתתף יחיד או קבוצת ספורט ובעיקר לטובת ההוגנות והשוויון במהלך התחרויות, כך שהספורטאים מתחרים מול השווים להם ברמת המוגבלות.

וירטוס ישראל נוסדה בשנת 1987 ומונה כיום כ־3500 ספורטאים וספורטאיות. העמותה חברה בארגון הספורט הבינלאומי Virtus, אשר מקדם את העיסוק בספורט תחרותי הישגי בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים, כשמטרת העמותה היא להעצים אנשים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ותסמנות דאון ולסייע בידם להיות ספורטאים ואנשים יצרניים ומכובדים בחברה, לחוות אומץ, שמחה, שיתוף, חברות והישגיות באמצעות אימוני ספורט והשתתפות בתחרויות ספורט בארץ ובעולם.

גיא מוזס ורפי סער צילום : דוברות עיריית כפר סבא
טל רוזנפלד ורפי סער צילום : דוברות עיריית כפר סבא

ראש העיר רפי סער: "אליפות וירטוס באירופה היא הוכחה לכך שכל אדם באשר הוא יכול להגיע להישגים מעוררי השראה. אחד הערכים שאנו מקדמים כל הזמן בעיריית כפר סבא הוא העצמת אנשים עם צרכים מיוחדים במגוון דרכים, בין היתר באמצעות ספורט. אני שמח שישראל מהווה חלק מקהילה גלובלית של אנשים אשר יוצרים ביחד עולם של שילוב והכלה. בהצלחה לטל וגיא המקסימים- לכפר סבא יש מזל אדיר, שזכינו לייצוג כה איכותי בתחרות האירופאית".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט – אורן כהן: "הספורט הוא מטבעו דבר חשוב מאד עבור כולם, פיזית ורגשית. אבל כשאנו מדברים על אנשים עם מוגבלויות, הוא חשוב אף יותר. הוא מעניק למשתתפים תחושת ערך עצמי אדירה שמסייעת להם להתמודד עם האתגרים היום-יומיים, להגשים יכולות וחלומות- הן בתחרות והן בחיים עצמם".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הנגישות, לירית שפיר שמש: " בגאווה רבה, אני מאחלת בהצלחה גדולה למתחרינו המוכשרים, גיא וטל. מרגש מאד לראות אתכם מתחרים בחו"ל ומייצגים את עירנו כספורטאים שווים לכל דבר. כל הכבוד לעמותת וירטוס על עבודתם החשובה והבלתי מתפשרת להנגיש את תחום הספורט התחרותי לאוכלוסייה המיוחדת והנפלאה הזו.".

מעמותת וירטוס נמסר: "חשוב לנו בעמותה לא לפספס הזדמנות חשובה זו אשר יכולה לפתוח צוהר להשתתפות במשחקי העולם שיתקיימו בשנה הבאה, כמו גם בתחרויות בינלאומיות אחרות אשר מקיים הארגון העולמי בו העמותה חברה מן המניין. העמותה שואפת ליצור עולם, אשר תהיה בו יותר קבלה, יותר הכלה, יותר הבנה ויותר אהדה את האחר ואת השונה.".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן