כנס 100 שנה להגנה נערך בכפר סבא

כנס לציון 100 שנה להגנה בכפר סבא נערך בעיר. אירוע ההוקרה לארגון נערך במסגרת ערב מיוחד באודיטוריום בית ספיר בהשתתפות ותיקי כפר סבא ובני משפחותיהם שבהם רבים דור ההמשך לחברי ומפקדי ההגנה שהגיעו מכפר סבא ומרחבי הארץ, הערב הוקדש כולו לפעולות ההגנה, הכוח המגן שפעל באזור בשנות ה-20 של המאה הקודמת ועד מלחמת העצמאות.

צילום: יוחנן הראל

הכנס הופק בידי תא"ל ד"ר דני אשר, היסטוריון ותושב העיר. בין היתר לקחו חלק באירוע המכובד אל"מ ד"ר ברוך לוי, יו"ר ארגון חברי ההגנה; ראש עמותת "אלכסנדרוני", סא"ל (מיל') אמנון נבר; חברי כח המגן העברי. את הערב הנעימו חברי האנסמבל בוגרי מגמת המוזיקה של תיכון כצנלסון: דור שמר, אלן בוצ'וויר, עמית שקל ונוי גרטנהויז בניהולו המוזיקלי של דורון בן עמי.

כפר סבא, אשר נוסדה ב-1903 כמושבה צעירה, הוקמה בסמוך לכפרים ערביים, וספגה לאורך השנים מאורעות אלימים רבים כנגד מתיישביה היהודיים. כתוצאה מכך התגבשה פעילות הגנה על היישובים מפני אותן התקפות. במסגרת ההיערכות להגנה על היישוב, צויד ואורגן כוח מגן שכלל יחד עם ארגון ההגנה גם את והלח"י. פעולות ההגנתיות על כפר סבא הן בין היתר שהבטיחו את הישרדותה לאורך הקרבות בשנותיה הראשונות של המדינה הצעירה.

צילום: יוחנן הראל

רפי סער, ראש העיר: "רבות בזכות לוחמי ההגנה, כפר סבא היא הפנינה של היום. בזכות אומץ ליבם. בזכות נחישותם להגשים את החלום הציוני, וחרף המציאות מטילת האימה של אותם ימים, ועל כך כולנו חבים להם רבות. אנו, הדור הממשיך חבים רבות לאבותינו המתיישבים. אותם צעירים ומבוגרים, לוחמים ואיכרים, אנשי עסקים ובעלי מלאכה שבחרו להתיישב דווקא כאן, ובראש ובראשונה ללוחמים שהגנו על ביטחונם".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן