כפר סבא זכתה בקול קורא של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית – לקידום תוכניות על פי המתווה החדש

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בישרה השבוע לעיריית כפר סבא על זכייתה, יחד עם עוד ארבע רשויות אחרות בארץ, בקול קורא "תוכניות התחדשות בניינית שיחליפו את תמ"א 38. זאת הודות לפעילות הנרחבת במנהלת ההתחדשות העירונית שבאגף ההנדסה העירוני, לעידוד ההתחדשות העירונית ושילובה בתכנון העירוני. 

פרויקט התחדשות עירונית בעיר. צילום: עיריית כפר סבא

בחודש נובמבר האחרון פרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קול קורא להכנת תוכניות שיחליפו את תמ"א 38, בהיקף של כ-10 מיליון שקלים. זאת כחלופה לתוכנית המתאר הארצית למיגון מבנים מפני רעידות אדמה, שעתידה להסתיים בחודש אוקטובר 2022.

מטרתו של הקול הקורא הוא להמשיך ולקדם את תחום ההתחדשות העירוניות ברשויות המקומיות, תוך מתן דגש לפיתוח שטחי ציבור, חיזוק המרקם העירוני וקידום איכות חיי התושבים – עקרונות על פי פועלת עיריית כפר סבא בכל הנוגע לתכנון עתידי ולקידום תוכניות ומתחמי התחדשות עירונית.

מתוך הרשויות שניגשו, רק חמש רשויות זכו בקול הקורא, וביניהן כפר סבא, שתזכה למסגרת תקציבית וצוות תכנון בשיעור של כ-2.5 מיליון שקלים.

במכתב שהעביר יו"ר הרשות הממשלתי להתחדשות עירונית, חיים אביטן, לראש העיר רפי סער, נכתב: "לאור הזכייה, הרשות הממשלתית תעמיד לרשותכם צוות תכנון להכנת תוכנית כלל עירונית להתחדשות, שתחליף את תמ"א 38 בעיר".

ראש העיר, רפי סער: "אני מודה ליו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית חיים אביטן ולרשות כולה, על הבחירה בעיר כפר סבא. בימים אלה אנו מקדמים תהליכי התחדשות עירונית במספר מתחמים, ביניהם תוכנית להתחדשות עירונית במתחם רחוב התפוז והתחנה המרכזית ובמתחם הפועלים א' במרכז העיר. בנוסף, אנו פועלים לקידומם של תוכניות נוספות בשכונות יוספטל, כיסופים, עלייה ואלי כהן, ובמתחמים ותיקים נוספים בעיר, תוך תכנון רחב הכולל תשתיות, תנועה, מוסדות ציבור וחינוך, ובמטרה להביא לשדרוג הדירות הישנות, תוך דגש על איכות חיי התושבים וטובת העיר כולה".

יש לציין, כי מדובר בתוכניות שיתאימו לכל הבניינים בעיר שנבנו לפני 1980, אינם עומדים בתקן רעידות אדמה ושאינם חלק ממתחמים שמיועדים לתוכניות פינוי-בינוי גדולות. זכייתה של העיר בקול הקורא יאפשר תכנון בהיקף של כ-5,200 יחידות דיור בעיר, שאינם חלק ממתחמים גדולים.

ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית מוסיפים ואומרים, כי "בכוונת הרשות הממשלתית לקדם במהלך שנת 2021 תוכניות דומות ברשויות נוספות, שיאפשרו פרויקטים בכ-6,500 בניינים ישנים. התוכניות הממומנות על ידי הרשות יבטיחו את המענה התכנוני המתאים ביותר לצורכי הרשות המקומית ומדיניותה".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן