כפר סבא עיר שווה – אירועי חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות 2022 יוצאים לדרך

עיריית כפר סבא תציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, המצוין לאורך חודש דצמבר ברחבי ישראל, במגוון אירועים.

עיריית כפר סבא מוארת בסגול בשנה שעברה. צילום: עיריית כפר סבא

כאשר האירוע יהיה ביום ראשון 4/12 – אז תתקיים במתחם אושילנד הרצאה מעוררת השראה ונוגעת ללב של ליהיא לפיד – "המסע של חיי" – מסע של אימא לילדה מיחדת ושיחה על ההתמודדות, על המאבקים ועל אהבה ללא תנאים ומציאת מוקדי כוח ושמחה.
ההרצאה, אשר תתקיים במעמד ראש העיר רפי סער, תכלול גם הופעה של ההרכב המוזיקלי של "הבית של רונית" – מרכז התפתחות חברתית לאוכלוסייה המיוחדת, המהווה בית חברתי–קהילתי לבוגרים ומבוגרים, שהוקם על ידי רונית חיון, אמא לבת עם צרכים מיוחדים, בשנת 2007.
בהמשך החודש, בתאריך 11/12 תתקיים תצוגת אופנה מיוחדת לאנשים מיוחדים, תחת הכותרת "יפה במיוחד",, הכוללת גם הצגת תערוכה "לחבק את האוטיזם, של הצלמת יפעת פאר, ודוכן בגדי יד שנייה מבית דנדשה – רשת חנויות המהווה מרכז הכשרה שיקומי תעסוקתי לנשים המתמודדות עם קשיים נפשיים.
יש לציין, כי האירוע, שיתקיים במרכז הנוער העירוני בהנחיית דנה דבורין, יתקיים בחסות עסקים מקומיים, שהתנדבו לתרום את חלקם להעלאת המודעות לנושא חשוב זה.
בנוסף, יתקיימו לאורך החודש אירועי שוויון בסלון – במסגרתם מוזמנים תושבים לשמוע את סיפוריהם של משפחות בהם בן משפחה עם צרכים מיוחדים, הרצאה של הביטוח הלאומי בדבר מיצוי זכויות וערב הכנה לצה"ל למקבלי פטור מסיבות רפואיות.
יש לציין עוד, כי לרגל ציון החודש, הפיקה העירייה, בהובלת אגף שירותים חברתיים-קהילתיים, חוברת מידע ומיצוי זכויות עבור אנשים עם מוגבלויות – בה ניתן למצוא את כל המידע הרלוונטי, כאשר החוברת מפורסמת באתר העירוני.
אירועי החודש יינעלו עם ההרצאה מעוררת ההשראה "אינתה עומרי – רק תקרא לי אימא".
כמו כן, לאורך החודש יואר מבנה העירייה בצבע סגול – הצבע שמייחד את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, וברחבי העיר עלה קמפיין עירוני – אותו מובילים תושבות ותושבים עם מוגבלויות.

ראש העיר, רפי סער: "כמדי שנה, אנו מציינים את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות. הסיסמה שמלווה אותנו היא: כפר סבא עיר שווה. כולנו שונים, כולנו שווים – וזו לא רק סיסמה, זו דרך החיים על פיה אנו מתנהלים בעירנו ומחנכים את ילדינו. עיריית כפר סבא מציבה את נושא הנגישות ושילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה כיעד מרכזי מוביל בכל הפעילות והשירות שאנו מגישים לתושבות ותושבי העיר, ונמשיך לפעול בנושא זה, בכל תחומי החיים".

חברת המועצה ומחזיקת תיק העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, לירית שפיר-שמש: "בשנה האחרונה התעוררה ביתר שאת המודעות ליחס אותו חווים אנשים עם מוגבלות, אך ורק בשל היותם כאלו. הדבר אירע כזכור בעקבות תקיפה שחווה אדם עם מוגבלות בעירנו. לצד הזעזוע האישי שרבים הביעו, עלתה התובנה שאנשים עם מוגבלות הם חלק בלתי נפרד מן החברה, זכאים ליחס נאות ושוויוני ככל אדם אחר. חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות הוא חודש מעורר תקווה לחברה טובה יותר. יחד עם זאת, הדרך אל המודעות לשילוב ולהכלה של אנשים עם מוגבלות אינה מתחילה ואינה מסתיימת בחודש זה בלבד. הציבור מוזמן להיות שותף באירועי החודש, כשלבו פתוח לקבל אנשים עם מוגבלות, ולהכילם בכל תחומי החיים ובכל עת, כחלק מכלל הרקמה האנושית".

הנהגת הורים מיוחדים בכפר סבא: "מנהיגות הורים מיוחדים שמחה להזמין את הציבור הרחב להגיע לאירועים, לשמוע ולהכיר אותנו ואת האוכלוסייה המיוחדת בעיר יותר מקרוב"

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן