מבצע הצלה חוצה יבשות תחת אש ובזמן מלחמה

בתאריך ה- 10.5.21 הגיעו ערן איילון ז"ל, תושב כפר סבא וחבריו לצוות לניו יורק כחלק מנסיעת עבודה. למחרת, ערן התמוטט באופן פתאומי ונחבל בחומרה בראשו. הוא פונה לבית חולים מקומי ושם הרופאים נאלצו להודיע למשפחתו על מוות מוחי.
משפחתו קיבלה את הבשורה המרה בהלם וביקשה להטיסו לארץ כך שיוכלו להיפרד בפעם האחרונה ולתרום את איבריו

ערן איילון ז"ל
ערן איילון ז"ל

היה ברור למשפחתו שתרומת איברים היא המשך ישיר לאופיו, לאהבת האדם והנתינה שכל כך אפיינו את ערן. ד"ר תמר אשכנזי מנהלת המרכז הלאומי להשתלות;

"ההטסה של ערן לארץ היתה אתגר מיוחד, בנוסף על הקושי לשמר איברים של נפטר במוות מוחי בזמן טיסה, ובמיוחד השלכות הלחץ האטמוספרי על הראות, נוצר הפעם קושי נוסף שקשור למצב הביטחוני וזמינות הטיסות. למרות כל אלו, ערן הגיע לארץ במצב יציב. לאחר תהליך של קביעת מוות מוחי בבית חולים איכילוב, ולאור בקשת המשפחה לתרום איברים, הודענו לצוותי ההשתלה על התרומה."

אבריו של ערן הצילו ארבעה אנשים
ההשתלות בוצעו כולן בבלינסון:
לב הושתל בבן 45
כבד הושתל בבן 49
כליה- בבן 57
כליה בבת 67


 מעיין אשתו של ערן:
"למרות חוות דעתם של הרופאים מניו יורק, הצליחה המשפחה יחד עם חברת הביטוח פספורטכארד, חברת מדיאסיס וד"ר עמי מאיו להביאו ארצה מונשם.
מבצע "שומר החומות" שיבש את לוח הטיסות ונעשו מאמצים רפואיים ולוגיסטיים כבירים לתאם את טיסתו של ערן ארצה. בדרכו ארצה מניו יורק, התבטלה טיסת הקונקשיין מטורקיה לישראל והוחלט לתאם טיסת איירבולנס פרטית של ישראייר.
עם הגעתו ארצה הועבר לבית החולים איכילוב שם המשפחה זכתה להיפרד ממנו ולתרום את איבריו.
ערן הובא למנוחות ב – 19.5 יומיים לפני יום הולדתו ה-40. בכאב עצום, נאלצו המשפחה והחברים להחליף את החגיגות בפרידה קשה.


בטיסה מניו יורק לטורקיה נעשו מאמצים רפואיים נמרצים לצד מאמצים לוגיסטיים לתאם טיסת אייר-אמבולנס פרטית מטורקיה לישראל (ישראייר), בעקבות ביטול טיסת ההמשך כתוצאה מהמצב הבטחוני בארץ.
לבסוף, נחת ערן מונשם והועבר לביה"ח איכילוב לשם פרידה ותרומת האיברים.


ערן גדל בנתניה והקים משפחה בכפר-סבא. בעל למעיין, אב לרואי (8.5) ואריאל (6) בנם הבכור של אלי ושרה ואח גדול לעידן וענבר.
בשירותו הצבאי שירת בגרעין נח״ל של החברה להגנת הטבע. ערן בוגר תואר ראשון בתקשורת חזותית ממכללת שנקר.
כבר בתחילת דרכו, זכה במקום הראשון בתחרות Europrix באוסטריה בה הציג את פרויקט הגמר שלו בשנקר. מאז המשיך להתמחות בתחום אפיון ועיצוב חוויית משתמש (UX). בשלוש השנים האחרונות היה למנהל מוצר ומומחה UX בחברת Openweb.

ערן ומשפחתו
ערן ומשפחתו

הרגישות והאהבה של ערן לאדם ולטבע סביבו הייתה מעוררת השראה לכל מי שהכירו. ערן ידע להבחין ביופי שבעולם, על פרטיו הקטנים ביותר, והתעקש להראות זאת לסובבים אותו. בדרכו הצנועה והנעימה, כבש את ליבם של רבים.
ערן היקר לנו מכל, בן, אח, בעל ואב למופת, חבר ואדם אשר אין שני לו. טוב הלב, השמחה שבך, הכישרון יוצא הדופן והערכים שייחודיים לך, יישארו עימנו לעד.


ערן אמור היה לחגוג ב21.5 יום הולדת 40 ובמקום לחגוג וליהנות מכל מה שהכנו עבורו, אנו נפרדים ממנו יום אחד לפני.
הלב שלנו התפורר לרסיסים והאובדן הוא בלתי נתפס.
מותו הפתאומי הותירם המומים וכואבים. ערן היקר לנו מכל היה בן, אח, בעל ואב למופת. ערכיו, טוב ליבו ושמחת החיים שלו ימשיכו ללוות אותנו לעד.."

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן