מודל השיבוץ במערכת החינוך בכפר סבא העירוני הוצג לנציגות ההורים

98 אחוז מתלמידי היסודי מרוצים מהשיבוץ לחטיבה: ועדת החינוך העירונית התכנסה לישיבה יחד עם נציגות ההורים, בה הוצג מודל השיבוץ העירוני בו נשמר עקרון האינטגרציה ואיזון בחטיבות

ועדת החינוך העירונית התכנסה אתמול לישיבה, יחד עם נציגות ההורים, בה נדונו מספר נושאים – ביניהם השיבוץ לחטיבות, תוך שמירה על מודל האינטגרציה והצגת נתוני השיבוץ בשנת הלימודים תשפ"א.

הישיבה נפתחה בהצגת צוות אגף החינוך העירוני, בראשותה של אסנת חכמון, שנכנסה לתפקידה בחודש האחרון, במקומו של ד"ר אורי ארבל. 

בישיבה הוצגו היעדים של מערכת החינוך העירונית וביניהם, הישגים לימודיים, הפעלת אקלים חינוכי מיטבי במוסדות החינוך בעיר, שיתוף ומעורבות התלמידות והתלמידים וההורים, בסדר היום הפדגוגי והחברתי.

בישיבה הוצגו לראשונה קוים מנחים ס "תוכנית כפר סבא להתחדשות חינוכית", עליה אמונים היועצים החיצוניים שר החינוך לשעבר שי פירון ומנכ"לית עיריית רעננה לשעבר מיכל הירש-נגרי – כולל מרחבי לימוד חדשניים ומטרות הלמידה במאה ה-21, כמו כן הוצגה תוכנית מגדר ומיניות בריאה המופעלת במוסדות החינוך בעיר, כחלק מקידום שוויון, הוגנות והטמעת שפה חדשה.

 

מוקד הדיון: במודל השיבוץ לחטיבות בכפר סבא

על פי הנתונים שהוצגו בוועדה, במסגרת השיבוץ לשנת הלימודים תשפ"א, קיבלו 98 אחוז מכלל 1,251 תלמידות ותלמידי העיר שסיימו את בית הספר היסודי את מבוקשם ונרשמו לאחת החטיבות אותה ביקשו – זאת תוך שמירה על עקרון האינטגרציה, איזון משאבים ומספרי תלמידים ושייכות חברתית.

מנהלת אגף החינוך, אסנת חכמון, הציגה בפני הנוכחים את הערכות אגף החינוך לשיבוץ בוגרי בתי הספר היסודיים לחטיבות בשנת תשפ"ב, והדגישה כי עיקרון האינטגרציה, המאפיין את השיבוץ בכפר סבא, יישמר ויבוצע, בין היתר על ידי שיבוץ של כ-60 אחוז מתלמידות ותלמידי השכונה הירוקה בחטיבות בעיר, ביניהם חטיבות בר לב, אלון, שז"ר ושרת.

עוד הדגישה מנהלת אגף החינוך, כי השיבוץ יאפשר השנה פתיחת אפשרויות נוספות לשיבוץ של בתי הספר גולדה וגורדון, וכל זאת תוך דגש על שמירת עקרונות מודל השיבוץ שאושר כבר בשנה שעבר, ושמירה על שייכות חברתית.

בסיום הדגישה וחזרה מנהלת אגף החינוך על ההחלטה לבטל את פיילוט האבטחה החדש שתוכנן להתקיים בשני אשכולות גנים – וזאת לאחר שהעירייה נענתה לבקשות ההורים.כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן