מוכנים לכל תרחיש

 יחידת החילוץ והצלה העירונית סיימה רצף של אימונים בתרגיל משותף עם גדוד החילוץ של פיקוד העורף, שהתקיים בבסיס זיקים

תרגיל סיכום משותף בסיס זיקים. צילומים: עיריית כפר סבא
תרגיל סיכום משותף בסיס זיקים. צילומים: עיריית כפר סבא

יחידת החילוץ וההצלה העירונית סיימה רצף של אימוני כשירות, שהגיעו לשיא בביצוע אימון משותף עם גדוד החילוץ של פיקוד העורף בבסיס זיקים. לתרגיל הגיעו עשרות מתנדבים מגדוד המתנדבים, הכולל את יחידת החילוץ וההצלה בפיקודו של אייל דוידזון, יחידת מודיעין האוכלוסייה בפיקודו של צביקה ימי, ויחידת הרחפניים בפיקודו של אודי רם. 

במהלך התרגיל פעלו הצוותים לחילוץ ולטיפול בלכודים מהריסות, תוך הפגנת רמה מקצועית גבוהה שזכתה להערכה רבה מגורמי המקצוע בפיקוד העורף. 

ראש העיר, רפי סער: "מתנדבות ומתנדבי יחידות המתנדבים של כפר סבא משקיעים לילות כימים לשיפור רמת המוכנות ויכולת המענה העירוניות בעת חירום. אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק ושוטף עם פיקוד העורף וזוכים לא אחת לשבחים רבים על המקצועיות הרבה שמפגינות היחידות העירוניות ואני מודה לכל מי שנטלו חלק בתרגיל חשוב זה".

תרגיל סיכום משותף בסיס זיקים. צילומים: עיריית כפר סבא

יחידות מתנדבי החירום הוקמו ביוזמת אגף הביטחון, בטיחות והיערכות לחירום ומלוות באופן צמוד בפעילותן על ידי מנהל מחלקת מוכנות לחירום, אורי טל. יחידות המתנדבים נועדו לתת מענה מיידי לאירועי הרס ברחבי העיר, עד להגעת כוחות נוספים, ולאחר מכן להמשיך לפעול לצד כוחות החילוץ וההצלה. 

במהלך התרגיל פעלו היחידות השונות בשיתוף פעולה הדוק והפעילו את מגוון הכלים והאמצעים בהם הצטיידה היחידה במהלך השנים האחרונות. מידע שנאסף על ידי יחידת הרחפנים, הועבר ישירות לחוליות הפיקוד בשטח, נותח והועבר למחלצים, אשר כתוצאה מכך הגיעו לכל הלכודים והצליחו לחלצם מההריסות. 

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון, דני הרוש: "אני רוצה להודות לכל השותפות והשותפים שלקחו חלק בסדרת האימונים ובתרגיל המשותף, שהם חלק בלתי נפרד מההיערכות העירונית בשגרה ובחירום, לכל תרחיש. אני רוצה להודות למנהל אגף הביטחון שי זייד, למנהל מחלקת מוכנות לחירום אורי טל ולפיקוד העורף, שצועדים איתנו יד ביד זה תקופה ארוכה, למען ביטחונם של תושבות ותושבי העיר".

תרגיל סיכום משותף בסיס זיקים. צילומים: עיריית כפר סבא

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן