עיריית כפר סבא ומשטרת כפר סבא יוצאות בקמפיין משותף לעידוד התנדבות נשים למשטרה

עיריית כפר סבא ומשטרת כפר סבא יוצאות בקמפיין משותף לעידוד התנדבות נשים למשטרת כפר סבא ומשרד התנועה

עיריית כפר סבא, באמצעות מועצת הנשים העירונית, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושיתוף ציבור, אגף הביטחון, הרשות העירונית לבטיחות בדרכים, דוברות העירייה ובשיתוף משטרת כפר סבא, יוצאת בקמפיין לעידוד נשים תושבות העיר להתנדב למשטרת כפר סבא ומשרד התנועה – ית"מ כפר סבא. 

מדובר בקמפיין חוזר, ביוזמה משותפת של ראש העיר רפי סער, יו"ר מועצת הנשים העירונית עו"ד עדי לוי-סקופ ומחזיק תיק הביטחון והמשנה לראש העיר, אורן כהן, מפקד משטרת כפר סבא סנ"צ שרון מנור ומפקד יחידת מתנדבות ומתנדבי התנועה במשטרת כפר סבא, פקד מיוחד רונן דביר.

לאחר שהקמפיין הושק לראשונה בפברואר 2019,  נרשמה עלייה משמעותית במספר המתנדבות, שעומד כיום על 11 נשים, וכעת המטרה היא להגדיל עוד את מספר המתנדבות עד לשיעור של 50 אחוז נוכחות נשית. יש לציין עוד, כי נרשמה עלייה משמעותית בייצוג נשי בסיירת משמר השכונות, בהובלתו של דורון בלדינגר, וזאת לאחר הקמפיין הקודם.

יש לציין כי הקמפיין היווה את תחילתו של פרויקט ליצירת ייצוג שוויוני של נשים בכל מערך כוחות הביטחון וההצלה בעיר, והוא מושק כעת, עם פתיחתם של אירועי חודש האישה בכפר סבא ובסמוך לציון יום האישה הבין-לאומי, שיתקיים ב-8 במרץ.

מערך ההתנדבות במשטרת ישראל מהווה מכפיל כוח משמעותי וגדול המסייע למשטרת ישראל בהשגת יעדיה. על רקע זה נולדה היוזמה המשותפת לצאת בקמפיין גיוס של נשים מתנדבות למשטרת כפר סבא בתחום התנועה ולמערך הביטחון בעיר, וזאת כדי להגדיל את שיעור המתנדבות ולשאוף לשוויון בייצוג. 

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא, כחלק מחזונה העירוני, מקדמת את השוויון המגדרי בעיר, תוך שילובן של נשים באופן שוויוני בכל מוקדי העשייה וקבלת החלטות עירונית. שמנו לנו למטרה לקדם שוויון מגדרי בנושאים שעד היום נתפסו כ'גבריים' ואשר נשים הודרו מהם, ונמשיך להוביל את השוויון המגדרי ולקדם את כלל נשות העיר כפר סבא".

חברת המועצה ויו"ר מועצת הנשים, עו"ד עדי לוי סקופ: "אירועי חודש האישה בכפר סבא יתקיימו השנה בסימן התרבות השוויונית, ותרבות באה לידי ביטוי בכל התחומים, כולל בתרבות התעסוקה, הקהילה וההתנדבות. אני גאה בפעילות שאנו מקיימים למען הנשים בכפר סבא ומודה לכל אחת מהנשים שהחליטו להתנדב לפרויקט ולשים את ביטחון תושבות ותושבי העיר לנגד עיניהם, וקוראת לנשים נוספות להצטרף למערך ההתנדבות במשטרת התנועה".

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הביטחון, אורן כהן: "הפרויקט הזה מאפשר לנשות העיר להיות נוכחות, משפיעות ובעלות כוח באירועים משמעותיים. אני קורא לכל נשות העיר להצטרף לפעילות משטרת התנועה, ולסייע בצמצום תאונות הדרכים בעיר ובמיגור תופעת הבריונות בכבישים". 

פקד מיוחד, רונן רביד, מפקד יחידת התנועה המתנדבת בכפר סבא: "אני קורא לתושבות העיר לבוא ולהצטרף אלינו ולסייע בצמצום תאונות הדרכים בעיר ובמיגור תופעת הבריונות בכבישים. יחד נחזיר את מעברי החצייה והמדרכות להולכי הרגל". 

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן