פזמון בלי בית

עמרי נובל, תושב כפר סבא, מדבר על הגירושים הכואבים, המלחמה, על החברים שאיבד בנובה ועל שירו האם החושך גבר על האור?" שיוצא בימים אלה

בתקופה שבה במדינת ישראל מתפרקות משפחות, כל אחד בוחר את הדרך שבה הוא מעבד את האובדן הפרטי. עמרי נובל, תושב כפר סבא, בחר להתמודד באמצעות יצירה מוזיקלית חשופה ואמיצה. לרגל יציאת שירו החדש “האם החושך גבר על האור?" הוא מספר על המוזיקה שמספקת לו מקור לנחמה ועל החיים שהתפרקו – לצד האמונה שיזכה לאהוב שוב.

נובל (42), תושב כפר סבא, אומן בנשמה שהקים את הלהקה "עומרי נובל והאצילים" – ממשיך ליצור ולא נח לרגע. ל"כפר סבא ניוז, הוא מספר על הרגעים בהם הוא יורד מהבמה ושב לבית ריק, על גירושים הכואבים ועל האהבה שנלחם עליה חרף הקשיים.

"אני עובר תקופה לא פשוטה מאז הקורנה. זה התחיל אז וממשיך גם כיום. כולנו כמדינה חווים משבר וכואבים את אירועי השביעי באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל. לצד איבוד של חבריי הקרובים, איבדתי גם את הבית החם שהיה לי. לאחרונה עברתי גירושים שלא מרצון – דבר שהקשה עליי מאוד. היו לי ימים שחורים שבהם שאלתי את עצמי האם החושך באמת גובר על האור?

כיצד נולד השיר?

"השיר פשוט פרץ מתוכי. התיישבתי לנגן על הגיטרה והמילים זרמו. אני אדם אופטימי שאוהב את החיים ותמיד רואה את יום המחר. כשהבית שלי התפרק הרגשתי את טעמו של המוות – הכל קרס. עובדת שלי מראשון לציון בשם שיר ג'ורג'י נרצחה בפסטיבל נובה, עובדת לשעבר שלי עדן ירושלמי עדיין חטופה, והחיים בצל המלחמה והחיילים הגיבורים שלנו שנהרגו לא נותנים מנוח. המוזיקה היא הדבר היחיד שנתן לי את הכוח לקום ולהמשיך.                                                                                                                                                    

לאחרונה הכרתי אישה שהכניסה אור לחיי וגרמה לי להבין שיש חיים גם לאחר הגירושין. אומנם נפרדנו אבל אני מאמין שאהבה ממתינה לי מעבר לפינה. השיר מדבר על המלחמה האישית והלאומית כשהפזמון שלו נכתב על אותה אישה שהכניסה אלומת אור לחיי".

לדברי נובל, שמוציא בימים אלו סדרת רשת בשם "הדרך שלי" – סדרה עם פרקים בני דקה שמספרים את סיפורו הכואב. "חשוב לי שאנשים יראו את הסדרה, ילחמו על הזוגיות שלהם ולא יחשבו שבחוץ מחכה להם משהו טוב יותר. אנשים נוטים לוותר על הזוגיות שלהם במהירות וחבל".

 

https://youtube.com/playlist?list=PL8B25_BRptOqVwWqLe6rlJ3wBo27MWhAW&si=oYyUlJivo0u4EY9F

האם החושך גבר על האור? – עמרי נובל והאצילים

מילים: עמרי נובל

לחן: עמרי נובל

 

והבית שוב ריק מאדם

השקט אורב בין הקירות

הייתי תמים לחשוב שנצליח

האם החושך גבר על האור?

 

הבנים שוב יצאו אל הנשק

מי יודע איך הם יחזרו?

תותחי מלחמה הולמים ברקע

האם החושך גבר על האור?

 

לא, לא

וחיפשתי אותך בלילות

לשקוע לתוך מבטך

שתגידי שהכל יהיה בסדר

שהכאב בסוף יעלם

 

וראיתי בעינייך בית

מקום צוחקים ילדים

נשבר לי הלב, נשבר לי הזין

האם החושך גבר על האור?

 

והבית עומד על תילו

זיכרונות תלויים על הקיר

היינו יפים, היינו לרגע

האם החושך גבר על האור?

 

לא, לא

וחיפשתי אותך בלילות

לשמוע את קול צחוקך

שתגידי שהכל יהיה בסדר

שהכאב בסוף יעלם

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן