צו ההפסקה המנהלי ניתן בתוקף לחוק הפיקוח למעונות יום לפעוטות ובו נכתב כי: על הגן להיסגר באופן מיידי ממועד מסירת הצו – 24.7 ל-60 יום. בצו נכתב כי קיימת אפשרות ממשית לפגיעה מיידית בשלומם של הפעוטות השוהים במסגרת.
"אנחנו מרגישים סיפוק אדיר. הבנו שהפעוטון נסגר למשך 60 יום ומקווים שייסגר לצמיתות. כרגע הילדים שלנו ללא מסגרת – בעירייה החלו להציע לנו עזרה. אנחנו לא מתכוונים לשתוק ונמשיך לעקוב אחרי מה שקורה עד שהצדק ייעשה. לאור ריבוי מקרי התעללות – אני מציעה לכל הורה לשלוח א הילד שלו עם מקליט לגן", אומרת האם שבנה עבר התעללות לכאורה.