רוצים הקפות? בלי הפרדות

קובי פדוה חבר מועצה מטעם מרצ, לא מסתפק בביטול ההפרדה בתפילות יום כיפור ומסמן כבר את היעד הבא: ביטול ההפרדה של הקפות בשמחת תורה: "החגיגה של הדתה נגמרה, מעכשיו נדאג שיהיה שוויון בין דתיים לחילוניים בעיר"

סיעת מרצ בדרישה לראש העיר: "בטל את אירועי המחיצה הציבורית בעיר. לא ניתן להפרדה מגדרית במרחב הציבורי בעיר באירועים שיתקיימו בחגי תשרי תשפ"ד"

קובי פדוה, חבר מועצת העיר וראש רשימת כפר סבא חופשית – מרצ והירוקה, מתנגד להפרדה במתחם הציבורי, פנה לראש העיר רפי סער בבקשה לבטל את ההפרדה המגדרית. לדבריו סיעתו תפעל לשוויון בכל הקשור לדתיים וחילוניים בעיר.

פדוה: "בחגי תשרי הקרובים מתוכננים ברחבי העיר מספר אירועים חגיגיים. שיאם הוא אירוע שמחת תורה בסיום חג הסוכות במסגרתו מתוכננות צעדות ואירועים לציבור הרחב כולו. נודע לנו כי במסגרת האירועים ישנה כוונה לאשר קיום של הפרדה מגדרית במרחב הציבורי באמצעות הצבת מחיצות גבוהות באזורים בהם מתקיימים האירועים.

הצבת המחיצות במתחם ציבורי באירוע שמיועד לכלל תושבי העיר,  מהווה כפייה דתית לכל דבר ועניין ופגיעה משמעותית בזכויות הנשים במרחב הציבורי בעיר. אין שום הצדקה לקיום אירוע פוגעני כלפי ציבור בחסות העירייה".

שפדוה נשאל אם התנגדות סיעתו הועלתה בשל המחאה או הבחירות, הוא עונה: "אנחנו מתכוונים לדאוג לשוויון בין החילוניים והדתיים בעיר. אנחנו לא נגד אף אחד ומבקשים שלום אמיתי בין הצדדים ולא אחדות מזויפת".

לדבריו של פדוה, מעבר להתנגדות המחיצות – בסיעתו מתנגדים ופועלים לפתיחת מקומות בשבת בעיר, פתיחת כיתות לימוד במגזר הדתי והחילוני עם מספר תלמידים דומה, הכנסת שיעורי ליבה לכל בית ספר בעיר כפר סבא וביטול כל פעילות או אירועי הדתה.

"בעיר קיימים בתי ספר של דתיים שלא לומדים שיעורי ליבה שבעיננו הם חובה לעתידו להתפתחות של כל ילד. לא ייתכן שבבתי ספר של חילוניים ילמדו 40 תלמידים בצפיפות ומעבר לכביש ילמדו רק 18 תלמידים בכיתה. שלחתי מכתב לראש העיר בנושא המחיצות בשמחת תורה ואני מצפה ממנו לבטל את קיומן".

מעיריית כפר סבא נמסר "אירועי שמחת תורה מתקיימים באותה מתכונת בדיוק בעיר זה עשרות שנים, בהתאם לסטטוס קוו הנהוג בכפר סבא ובאופן המכבד את כלל האוכלוסיות והקהילות. אנו קוראים לכולם לגלות סבלנות וסובלנות לאחר, לפעול בנועם ובאחווה ולמצוא כל אחד את המסגרת המתאימה עבורו לחגיגות שמחת התורה המגוונות ברחבי כפר סבא״.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. אהוד יובל לוי הגב

  קובי היקר.
  זאת לא חגיגת ליברליות. זאת כפיית דת שלך על אחר.
  ההצהרה שלך רחוקה מערב ממזרח מדרכנו.
  לא נרצה התערבות באורחות חיינו בהכפפת אורח חיינו נגד רצוננו. באותה מידה אל תעשה השנוא עליך לאחיך. מי שמך להתערב בחייהם ומי התיר לך להכניס את חופש הבחירה והחיים שלי למלחמות דת?

  טוב תעשה סיעת מרצ אם תמשיך בפיתוח אורח החיים החופשי למי שבוחר בהם.

  אוי לנו אם תשליכו יהבכם לבחירה מחדש על הנפקת הצהרות מקוממות שרק יחריפו את החיים ובבוודאות לא יביאו דיוידנד פוליטי ראוי לפי אשליית המתכנן. לא זאת דרכנו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן