תוכנית "תעסוקה שווה" מטעם משרד העבודה החלה לפעול בכפר סבא

בימים אלה החלה לפעול בכפר סבא תוכנית "תעסוקה שווה" מטעם משרד העבודה, עבור אנשים עם מוגבלות בגילאי עבודה

תעסוקה שווה

בימים אלה החלה לפעול בכפר סבא תוכנית "תעסוקה שווה" מטעם משרד העבודה, עבור אנשים עם מוגבלות בגילי עבודה.
עולם העבודה בישראל הוא עולם מורכב לכל אדם, רב דרישות, אך באופן מיוחד לאנשים עם מוגבלות.

עיריית כפר סבא, כחלק מאורח החיים העירוני, מקדמת בימים אלה העירייה את תוכנית "תעסוקה שווה", המאפשרת גם למעסיקים לקבל כלים מתאימים המאפשרים את העסקתם של אנשים עם מוגבלויות, בהתאם לכישוריהם ויכולותיהם.

תוכנית "תעסוקה שווה" מטעם משרד העבודה – הפועלת בתפוצה ארצית ולה סניפים בכל רחבי הארץ. אוכלוסיית הזכאים לשירות זה, הניתן ללא תשלום, מורכבת מאנשים שלהם 20% נכות מוכרת בביטוח הלאומי, עם רצון ועם פוטנציאל להשתלב בעולם העבודה, שטרם השתתפו בתוכנית. בימים אלו החלה, כאמור, התוכנית לפעול בכפר סבא, למען תושבי כפר סבא והסביבה.

התוכנית מתמקדת בשני המישורים: הן המועסק והן המעסיק, כלומר ליווי פרטני ובניית תוכנית אישית לתעסוקה עבור המועסקים, לרבות הפנייה לסדנאות הכשרה רלוונטיות. מבחינת מעסיקים – מדובר בהכשרה להעסקת עובדים עם מוגבלויות, על מנת לאפשר קליטה מיטבית ושימור העובדים, כמו גם בחינת היבטי הנגשה נדרשים.

חברת המועצה לירית שמש שפיר: "אני גאה ושמחה שתוכנית 'תעסוקה שווה' מגיעה לכפר סבא. העיר שלנו מוכיחה שוב כי פניה אל האוכלוסייה של אנשים עם מוגבלות בהיבטי החיים השונים, כאשר אחד החשובים בהם ללא ספק הוא התעסוקה", אומרת שפיר-שמש. "כאישה עם מוגבלות בשמיעה ומוגבלות בראייה בעצמי, אני מכירה ממקור ראשון את הקשיים והחסמים לכל אורך הרצף הכרוך בהשתלבות בעולם העבודה. מתוך כך אני מוצאת לנכון עד כמה חשוב לנו להתגבר על המכשולים והמעצורים הללו בהסברה, תיווך, הקשבה והבנה מכל הצדדים".

ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא ממשיכה להוביל את נושא השוויון והעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, ולקדם כל העת יוזמות חדשות בנושא חשוב זה. ערכי השוויון באים לידי ביטוי החל מהגיל הרך ואנו מחנכים את ילדינו על פיהם. אני מודה לכל מי שפועלים בתחום חשוב זה ובתחום הנגישות, ונמשיך לפעול ולהוביל את השוויון החברתי בכל תחומי החיים".

מידע נוסף ניתן לקבל בקישור: https://taasukashava.org.il/
לפרטים נוספים ותיאום פגישות ניתן לפנות לקרן, רכזת הפרט של "תעסוקה שווה" בכפר סבא בטלפון: 053-7117152 ובדואר אלקטרוני: kerenl@workitout.co.il

 

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן