תכנית הבטחון של הדר לביא

המועמדת לראשות העיר הדר לביא השיקה את תכנית הבטחון שלה לכפ"ס בסיור עם השר גנץ בקו התפר: "יישובי עוטף קלקליה חייבים ששנת 2024 תהיה שנת תיקון, והתיקון הזה מתחיל כאן"

קרדיט צילום: זיו ויינר.

השר גנץ: ״נוכח אתגרי השעה ברור יותר מתמיד עד כמה חשובה תפקידה של ההנהגה המקומית וכמה חשוב שהיא תמנה אנשים ראויים״.

המועמדת לראשות עיריית כפר סבא, הדר לביא, קיימה סיור בקו התפר יחד עם השר וחבר קבינט המלחמה, בני גנץ, יו"ר 'המחנה הממלכתי' ועם ראשי מועצות ונבחרי ציבור נוספים מכל האזור. בסיור עסקו באתגרים הביטחוניים באזור השרון וקו התפר – "עוטף קלקיליה" ועל הפתרונות הנדרשים מצד הממשלה לצד שיתופי הפעולה הפוטנציאליים בין המועצות באזור.

במהלך הסיור הדר לביא השיקה את תוכנית הבטחון שלה והציגה אותו לשר הביטחון לשעבר גנץ. אלו עיקרי התוכנית:
•השלמת פערי המיגון במוסדות החינוך בעיר.
•שיתוף פעולה של כל איזור השרון וחיזוק הקשר עם גורמי ממשל וכוחות הביטחון.
•חיזוק השיטור הקהילתי ופעולות הסיור בערבים ובלילות.
•ביטחון בקהילה – העירייה תוביל תהליך במסגרתו נלווה כל שכונה לייצר תכנית בטחון אשר מתאימה לאופי השכונה, לשכנים ולצרכים הביטחוניים שלה. ביטחון זה גם תמיכה קהילתית מתמשכת, למשל במציאות בה תושבים רבים מגויסים לשירות מילואים.
•נילחם בעבירות הרכוש – בשעות הלילה יוצבו מחסומים גלויים וסמויים ביציאות מהעיר, גם בכבישים וגם בדרכי העפר והשבילים. נמנע התקהלות ריכוזי פועלים בסמוך לשכונות מגורים ולמרכזי קניות, כפי שקורה היום. נוודא קיום היתרים מול אתרי בנייה, נבדוק כי לא מתקיימת לינה באתר ללא אישור וכל שיידרש על-מנת להבטיח את ביטחון התושבים והשקט הציבורי באזור.
•אמצעים טכנולוגיים למיגור הפשיעה – נפזר עמודי מצוקה לאורך טיילת בן יהודה, בשבילים המחברים בין רחובות מרכזיים, בגינות ציבוריות ובמקומות חשוכים על–ידי חיבור אינטרקום ישיר עם המוקד.
•נציב תאורה חדישה, מצלמות אבטחה ויכולת כריזה למענה מיידי בעת הצורך.

קרדיט צילום: זיו ויינר.

השר גנץ: ״קיומן של הבחירות המקומיות דווקא בעת הזאת הוא מסר חשוב לאויבינו מבחוץ, אבל גם מסר חשוב פנימה. הן תורמות לחוסן הלאומי ויאפשרו שגרת חירום תקינה.
נוכח אתגרי השעה ברור יותר מתמיד עד כמה חשובה תפקידה של ההנהגה המקומית וכמה חשוב שהיא תמנה אנשים ראויים וחדורי תחושת שליחות״.

הדר לביא: "כבר תקופה ארוכה שאני מזהה את האיומים במרחב התפר כנקודת תורפה בטחונית עבור תושבי כפר סבא. כפי שכבר למדנו, יצירת המכשול היא כלי חלקי בלבד מתוך מכלול שאמור לתת מענה בשעת חירום. יישובי עוטף קלקליה חייבים ששנת 2024 תהיה שנת תיקון, והתיקון הזה מתחיל כאן, בהגעתו של השר גנץ, וימשיך בבחירות לרשויות המקומיות".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן