75 שנים אחרי: צוות מחלקת כלי דם במרכז רפואי מאיר הופתע לגלות את עקבות מלחמת השחרור בגופו של דב ביתן שהגיע לניתוח כלי דם מציל חיים

ביתן שהיה בין פורצי הדרך לירושלים נושא על גופו עד עצם היום הזה את רסיסי מלחמת העצמאות

דב ביתן ובנו אלי יחד עם ד"ר עדי בכר-רובינשטיין, מנהלת מחלקת כלי דם וד"ר מיכאל ריאביקוב במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית קרדיט: דוברות מרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית


דב ביתן בן ה-92 פנה בדחיפות בליל יום שישי האחרון למרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית בחשד לקרע במפרצת בכלי הדם. במהלך הניתוח בלטו הרסיסים שהשאירו הפגזים של מלחמת העצמאות בגופו של דב.

דב היה בפלמ"ח, בין הצעירים שפרצו את הדרך לירושלים והגיעו לקרית ענבים במאי 1948, כהוא רק בן 17. בעת המלחמה, כששהה במשלט ליד הר טוב, הוא נפגע קשה מפגזים שירו המצרים, ורק בדרך נס הרסיסים שחדרו לגופו לא פגעו בליבו.

בנו אלי ביתן מספר: "כשפגשתי את הרופאים לפני הניתוח שיתפתי אותם שאבא הוא חלק מההיסטוריה של מדינת ישראל וביקשתי שישמרו לי עליו היטב" הוא מספר בהתרגשות.

ד"ר עדי בכר, מנהלת מחלקת כלי דם במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית: דב פנה אלינו ביום שישי לפנות בוקר בחשד לקרע במפרצת אאורטה בבטן, מצב מסכן חיים מיידי. כל התערבות כירורגית במטופל בן 92 הינה מורכבת ומצריכה שילוב כוחות הן של הצוות הכירורגי והן של צוות ההרדמה. דב הועבר מיידית לחדר ניתוח ולמרות גילו הניתוח עבר בהצלחה.

התרגשנו מאוד לשמוע שדב היה מפורצי הדרך לירושלים במלחמת העצמאות. אנו שמחים שדב עבר את הניתוח בהצלחה והיום – שלושה ימים לאחר הניתוח הוא חש בטוב ומשוחרר לביתו. אנו מאחלים לדב ולכל אותם אנשים שהם חלק מההיסטוריה של המדינה ונושאים בגופם ובנפשם את כל אבני הדרך של הקמתה – בריאות שלמה וימים של נחת".


כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן