תוצאות סקר הבחירות הראשון של די מדיה

תוצאות סקר הבחירות הראשון  של כפר סבא ניוז הדר לביא 33% רפי סער 27% עדי לוי סקופ 14% אסנת ספורטה 10% 16% לא החליטו. האם כפר סבא בדרך לסיבוב שני?

שלושה חודשים לבחירות ותמונת המועמדים ועמדות הציבור בערי השרון מתחילה להתגבש. די מדיה ניוז שמחה להציג את סקר הבחירות הראשון לקראת הבחירות המקומיות שיערכו ב 31.10.2. הסקר נערך מטעמנו ובמימוננו  ללא מעורבות של אף גורם חיצוני. הסקר נערך בשיטה ששילבה מדגם פתוח עם הצבעה אחת לכל משתתף, כאשר במקביל נערך סקר נוסף בפאנל סגור שלא היה חשוף לציבור. ולא זיהינו ניסיונות להטייה מכוונת של הסקר על ידי בוטים ו/או כלים טכנולוגיים אחרים. 

תוצאות הסקר מועמדים לראשות העיר

הסקר שאל את השאלה הבאה:  בהינתן המועמדים הבאים, למי תצביע.י? 

כפר סבא

הדר לביא 33% 

רפי סער  27%

עדי לוי סקופ  14%

אסנת ספורטה  10%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 16%

לפי תוצאות הסקר כפר סבא הולכת לסיבוב שני, רפי סער מול הדר לביא מתמודדים שוב על ראשות העיר אחד מול השנייה. בכפר סבא היתה חלוקה ברורה לאורך הקדנציה בין אופוזיציה לקואליציה ולא היו מעברים משמעותיים חוץ מהפרישה של אסנת ספורטה. 

רפי סער הצליח לשמור על הקואליציה מאוחדת ולקבל את תמיכתה באישור התקציב ובאישור המדיניות שלו לכפר סבא. מהצד השני האופוזיציה עשתה את עבודתה, הדיונים במועצת העיר היו סוערים ונשמעה ביקורת על מדיניות ראש העיר בעיקר בנושא תוכניות הבניה העתידיות.

הדר לביא הגיעה שלישית בבחירות האחרונות כמועמדת חדשה במפה הפוליטית בעיר. הסיעה שלה היתה הסיעה הדומיננטית באופוזיציה והדר דאגה לשמור על מעגל התומכים שלה מהבחירות האחרונות, והסקר משקף את גרעין התמיכה המשמעותי שמקיף אותה.

עדי לוי סקופ היתה חברת קואליציה עד לתקופה האחרונה.  נבחרה בבחירות האחרונות כנציגת השכונות הירוקות, את אחוזי התמיכה בסקופ ניתן לשייך לתמיכה שלה המחאה נגד ההפיכה המשפטית איתה היא מזוהה בכפר סבא.

אסנת ספורטה נבחרה כחלק מהסיעה של ראש העיר רפי סער, והיתה דומיננטית בבחירות הקודמות, שנה אחרי תחילת הכהונה היא פרשה והפכה לאופוזיציה לוחמנית. ספורטה ד"ר לחינוך בהשכלתה מובילה ומקושרת בעיקר לנושא זה בציבור בכפר סבא. 

חשוב לזכור כי הקמפיינים רק בתחילת הדרך, ומידת ההשפעה שלהם על הציבור אינה ידועה, כמו כן במידה ותהיה פרישה של אחד המועמדים לא ידוע איך יתפצלו קולות התומכים בו, לפי סקר די מדיה 16% מהמצביעים עדיין לא גיבשו החלטה או מעדיפים מועמד אחר, מה שיכול להיות הגורם המנצח.

הסקר בדק את עמדות תושבי השרון בנוגע למספר שאלות מפתח הנוגעות לבחירות המקומיות, מי המועמד המועדף בכל עיר, מהם הנושאים החשובים לתושבי השרון בבחירות הקרובות, כמו גם האם המחאה החברתית והפוליטיקה הארצית משפיעה על ההצבעה. הערה לגבי רשימת המועמדים: נכון ליום פתיחת הסקר נמצאו הקמפיינים בתחילת דרכם, חלק מהמועמדים הסירו את מועמדותם במהלך השבוע בו נערך הסקר, וניתן להניח שרשימת המועמדים עדיין אינה סופית. השינויים והמגמות יבחנו בסקרים הבאים שנפיץ בהמשך.

 

 

רעננה

חיים ברוידא מ28%

ניר קריסטל 24%

אבי יוסף 23%

ענבר הוכברג 9%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 16%

לפי תוצאות סקר די מדיה הולכת רעננה לסיבוב שני, וכרגע אין הובלה ברורה של אף אחד מהמועמדים. הכהונה ברעננה הייתה סוערת, ראש העיר חיים ברוידא נבחר בסיבוב השני מול איתן גינזבורג שפרש מהפוליטיקה העירונית. ניר קריסטל מונה לסגנו של ברוידא, לקח לחיבור ביניהם שנתיים להתפרק וקריסטל עבר לאופוזיציה. אבי יוסף התמודד בעבר למועצת העיר ומעמיד את עצמו לראשונה כמועמד לראשות העיר וענבר הוכברג כיהנה בקואליציה לאורך רוב הקדנציה עד שפרשה לאחרונה והיא האישה היחידה שמציגה את מועמדותה.

הרצליה

משה פדלון מוביל עם 42%  תמיכה

יריב פישר 13%

אייל פביאן 10%

שמואל סעדיה 2%

יוסי פרי 1%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 32%

הבחירות בהרצליה התחילו מאוחר, עד לשבועות האחרונים לא היו הכרזות על מועמדות. גם עכשיו ישנן רק 2 שהכריזו על מועמדותם, ראש העיר המכהן משה פדלון שמתמודד על כהונה שלישית וחבר המועצה יריב פישר שהכריז לפני כשבועיים על מועמדותו, מועמדותו של אייל פביאן נבדקה אך הוא לא הכריז עדיין על כוונותיו.

הוד השרון

תוך כדי הסקר פרשו 2 מהמועמדים מהתמודדות על ראשות העיר השארנו את שמם אך לא ברור כיצד יתחלקו התומכים בהם.

אמיר כוכבי 28%

עדי פרילינג אנקורי 14% פרשה לאחר סגירת הסקר

משה חנוכה 11% פרש לאחר סגירת הסקר

ערן פרלמן 8%

יעקב בדור 2%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 37%

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן