גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות,מרמה והפרת אמונים, מרמה, ערמה ותחבולה יהודה בן חמו הורשע

ארבע וחצי שנים אחרי שנעצר הרשיע  בית המשפט המחוזי  את ראש עיריית כפר סבא לשעבר יהודה בן חמו, בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות; מרמה והפרת אמונים; מרמה, ערמה ותחבולה. בן חמו זוכה מעבירות של הטרדת עד והפרת הוראה חוקית באישום הרביעי

בן חמו
יהודה בן חמו בזמן הארכת המעצר הראשונה

ארבע וחצי שנים לאחר הלם המעצר ושנתיים אחרי תחילת המשפט הורשע ראש עיריית כפר סבא לשעבר יהודה בן חמו, שהורשע בסקרה ארוכה של עברות ובהן גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, מרמה, ערמה ותחבולה  בנשפט נשמעו בו עשרות עדויות, בהם עדויות עובדים בכירים בעירייה, חברי מועצת העיר, עיתונאים ותושבים.

 בן חמו נאשם  כי במהלך שנות כהונתו כראש העיר יצר מנגנון הונאה במסגרתו קיבל תרומות המיועדות לכאורה לנזקקי העיר, וזאת ללא שיתוף ועירוב של מחלקת הרווחה או גזבר העירייה. הפרקליטות כתבה בכתב האישום כי הנאשם, "ותוך שהוטעו לחשוב על ידי הנאשם ושלוחיו כי תרומותיהם יועברו כולן לנזקקי העיר, העבירו הקבלנים ואנשי העסקים, לאורך השנים, לידי הנאשם תווי קניה בסך כולל של כ- 607,500 שקלים. כאשר בחלק מתווי הקניה עשה הנאשם שימוש לצרכיו האישיים, בעוד שאת יתר תווי הקניה חילק לאנשים שונים בהתאם לראות עיניו. בין היתר חילק הנאשם את תווי הקניה, שקיבל כמתואר לעיל, למקורביו, עובדי לשכתו, עובדת משק ביתו, ולרבות לפעילי שכונות, עבור עצמם וכן לצורך חלוקה לתושבי העיר."

עורך הדין אורי רינצקי מפרקליטות מחוז מרכז :

"בית המשפט קיבע היום את חשיבות המאבק בשחיתות השלטונית, כאשר הרשיע את יהודה בן חמו, בעבירות שביצע תוך כדי שליחותו הציבורית כראש עיר. העבירות בהן הורשע הן עבירות המצויות בליבת השחיתות השלטונית.
יש בקביעה של בית המשפט כדי להצביע על פגם ערכי בהתנהלותו של הנאשם, שניצל את תפקידו הרם כראש עיר כדי להפר את האמון הבסיסי שבין שליח ציבור לבין הציבור אותו עליו לשרת. אנחנו בפרקליטות נמשיך להיאבק בנגע השחיתות הציבורית, כפי שנעשה גם במקרה זה"

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן