לא אספת? שילמת! – עיריית כפר סבא ביצעה מבצע אכיפת עבירות כלבים בשכונת האוניברסיטה

הבוקר (יום ד') ביצעה עיריית כפר סבא, בהנחיית ראש העיר ובאמצעות מחלקת הפיקוח והשיטור העירוני, מבצע אכיפת עבירות כלבים בשכונת האוניברסיטה והסביבה, המלווה בהסברה מקומית לשמירה על חוק העזר העירוני.

המבצע התקיים בהמשך לתגבור האכיפה וההסברה בנושא עבירות כלבים ברחבי העיר כולה, לרבות תגבור צוותי הפיקוח והאכיפה, במטרה לשמור על ניקיון העיר כחלק ממדיניות עירונית כוללת ואכיפת עבירות כגון: אי איסוף צואת כלבים, כלבים ללא רצועה, כלבים מסוכנים ללא זמם ועוד.

במסגרת תגבור האכיפה, המתבצע באמצעות צוותים סמויים וגלויים, נבחנות קריאות המתקבלות בנושא במוקד העירוני ובהתאם להן, כמו גם בהתאם לסיורים המתבצעים באזורים שונים, נבחר בכל פעם אזור אחר בעיר בו מתבצע מבצע אכיפה – וזאת בנוסף לאכיפה שוטפת במקביל להסברה בקרב התושבים.

צילום: עיריית כפר סבא
צילום: עיריית כפר סבא

שכונת האוניברסיטה נבחרה לאחר שנתקבלו תלונות רבות במוקד העירוני 106 על בעלות ובעלי כלבים אשר אינם פועלים בהתאם לחוק העזר העירוני ואינם אוספים את גללי כלביהם.
במהלך המבצע נרשמו 7 דוחות בגין אי איסוף גללים וכלבים ללא רצועה, כאשר במקביל בוצע מבצע הסברה וחולקו כ-100 מנשרים לבעלות ובעלי כלבים שנצפו מוליכים את כלבם ברצועה ואוספים את הגללים.

במקביל, כאמור, מתוגברת האכיפה הסמויה בשכונות נוספות ברחבי העיר , וזאת בנוסף לנוכחות אכיפה שוטפת של הפיקוח העירוני, שמטרתן להתמודד עם העוברים על החוק. הפעילות, שהחלה כבר לפני חודשים מספר, צפויה להתרחב לשאר שכונות העיר, כשפעילות האכיפה תתבצע בנחישות בכל שעות היום ולאורך כל השנה.

נדגיש כי תבוצע אכיפה סמויה וגלויה גם על סמך תלונות פרטניות שיתקבלו במוקד העירוני 106 על גללי כלבים שלא נאספו. בהזדמנות זו נזכיר כי הקנס בגין אי אסוף צואת כלבים הוא 730 שקלים, והקנס בגין כלב ללא רצועה במרחב הציבורי הוא 500 שקלים.

צילום: עיריית כפר סבא

ראש העיר רפי סער: "תופעת אי איסוף גללי הכלבים פוגעת באיכות החיים של תושבות ותושבי העיר, ובפעילות העירונית הנחושה שלנו לחיים בעיר נקייה, נעימה ומטופחת. כולי תקווה שבעלי הכלבים בעיר יפעלו באזור מגוריהם וברחובות העיר כולה באחריות ובאכפתיות מרבית לסביבתם, כדי שכולנו נוכל ליהנות מעיר נקייה. נמשיך לפעול עד למיגור מוחלט של התופעה. אני מודה לצוותי האכיפה וההסברה על עבודתם המסורה וקורא לציבור להיענות לגורמי האכיפה".

בעלי הכלבים מוזמנים לצפות במפת גינות הכלבים ומתקני ה"שקי-קקי" בעיר: https://bit.ly/3Ql3QlR

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן