שעת ההכרעה מתקרבת, מי יתאחד ומי לא יתמודד – תמונת מצב

ביום רביעי וחמישי  יוגשו רשימות המתמודדים לראשות ומועצת העיר כפר סבא, מי יתמודד מי יתאחד ומי יחליט שהפעם הוא מוותר? תמונת מצב

הקרב על ראשות העיר

למרות ההכרזות המוקדמות של 5 מועמדים, לקו הסיום מגיעים שלושה מועמדים בלבד, ראש העיר רפי סער, חברת המועצה הדר לביא וחברת המועצה אסנת ספורטה. כל ספקולציות שהועלו בחודשים האחרונים על שמות נוספים לא צלחו וזו תהיה ככל הנראה הרשימה הסופית של המועמדים לראשות העיר.

האם תהיה חבירה של מועמדים רגע לפני הגשת המועמדות? סיכויים קלושים. מבול הסקרים והמשאלים, יוצר תמונה לא ברורה לגבי מי מוביל. חבירות או קריאות לתמיכה הדדית יגיעו אם בכלל רק אחרי הסיבוב הראשון. מועמד שיסיר את מועמדותו לפני הבחירות עלול לשלם את המחיר גם בבחירות למועצת העיר וזה סיכון שאף אחד לא יהיה מוכן לקחת.

ראש העיר רפי סער – ראשי הרשימה הוכרזו, סגנו דני הרוש ימשיך כמספר 2 ומספר 3 ברשימה תהיה אורית מסמי ומספר 4 שלי סבר.

הדר לביא – מספר 2 ברשימה תהיה עו"ד עדי לוי סקופ שהסירה את מועמדותה וחברה ללביא, שאר הרשימה תתברר עם הגשתה.

אוסנת ספורטה – הודיעה כי עו"ד ראובן חן יהיה מספר 2 ברשימה, שאר המיקומים יתבררו עם הגשת הרשימה .

יש עתיד וצעירי כפר סבא

הרשימה עם הציפיות הגדולות ביותר היא החדשה במרוץ, נדב לויטה שהוביל את צעירי כפר סבא חבר ליש עתיד להתמודדות בבחירות. הרשימה האם יצליח נדב לויטה לסחוף את צעירי כפר סבא? זו החידה שתתברר בבחירות, חברי הרשימה; נדב לויטה, מיכל סלומון, גיא שראל, ליפז בסיס, לירון נוסובסקי ואילון גנדל.

האם מרצ תשרוד את המשבר?

סיעת מרצ שהיתה הסיעה הגדולה במועצה היוצאת החליפה את ראש הרשימה, עילאי הרסגור פרש, פליאה קטנר לא תמשיך. קובי פדווה יוביל את הרשימה בבחירות, המשבר במפלגת האם איים על ההתמודדות של מרצ בבחירות אבל כעוף החול ממשיכה מרצ כפר סבא להתקיים (לפחות עד הבחירות). מרצ כפר סבא חופשית והמפלגה הירוקה הארצית סיכמו על ריצה משותפת בבחירות המוניציפליות הקרובות בכפר סבא. הנציגה של הרשימה הירוקה היא עדי אנגרט, ממקימות בית הספר הדו לשוני בית ברל.

עו"ד איתן צנעני, סגן ומ"מ ראש העיר
סגן ראש העיר איתן צנעני

הרשימות הדתיות

את רשימת תנופה ימשיכו להוביל סגן ראש העיר עו"ד איתן צנעני ואמיר קולמן, בבחירות האחרונות זכתה הרשימה ב 3 מושבים במועצת העיר. צנעני הצליח לשמור על האינטרסים של הקהילה הדתית בעיר בלי לפרק את הקואליציה, המשבר המשמעותי היה עם פתיחת קווי השבת אותם הובילה מרצ, גם משבר זה עבר ללא פרוק הקואליציה. גם סיעת ש"ס מתכננת להתמודד בראשותו של שלומי עלמשעלי.

הליכוד בראשות אורן כהן

סגן ראש העיר אורן כהן ימשיך להוביל את הרשימה לקראת הבחירות, במקום השני תא"ל (מיל.) אשר שחר אשר ניהל את הלחימה של חיל הים בשנים האחרונות, במקום השלישי מיה קלימי, אשת חינוך עם ניסיון רב בתחום וכיום מאמנת אישית למבוגרים, ילדים ומנהלים בכירים. במקום הרביעי אנה שמילוביץ,  במקום החמישי – אורית מוסלי – בת 35,עובדת בחברת הייטק, מאובחנת על הרצף האוטיסטי, עוסקת במגוון ענפי ספורט התחרותי בארץ ובחו"ל והוציאה לאור לאחרונה ספר שכתבה

נטו לבחור, ממה שיינפיין למועצת העיר

חבר מועצת העיר הותיק, ממה שיינפיין, מוביל את רשימת "כפר סבא נטו" – סיעה שנועדה לתמוך באזרחים וותיקים, בעלי מוגבלויות ובפעילות חברתית למען הקהילהחברי סיעתו הם: שמי קלדרון (73), אריה אברהם, אילנה אליכיס (40), גרשון פלדמן (70), אביבה אברהם (68), פנינה בורנשטיין.

על סף הגשה היו עוד 2 רשימות של פעילים חברתיים שהתלבטו עד הרגע האחרון אם להיכנס לזירה או להישאר על הקווים, אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון זוהי הרשימה הסופית.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן