הדר לביא בפנייה לשרת התחבורה: "שינוי המסלול של קו 149 פוגע בתושבי כפר סבא!"

בעקבות החלטתה של שרת התחבורה לשינוי המסלול של קו 149, זאת בנוסף לבעיות התחבורה הקשות מהן סובלים תושבי כפר סבא, פקקים, פרויקט נת״צ כושל, מחסור בתחב״צ: המועמדת לראשות העיר כפר סבא וחברת המועצה, הדר לביא, שלחה היום (א') מכתב פנייה לשרת התחבורה מירי רגב בדרישה לשנות את ההחלטה ולהחזיר את הקו למסלולו המקורי.

הדר לביא צילום רמי זרנגר

בפנייתה הציגה ופירטה לשרה רגב את ההשלכות ואת הפגיעה הקשה בתושבי כפר סבא שייווצרו כתוצאה מהחלטתה לשינוי המסלול של קו 149, ששימש את התושבים עד היום כדרך העיקרית להגיע למרכז תל אביב.

עם התחלת עבודות הרכבת הקלה ברחוב אלנבי, התקבלה החלטה, לשנות את מסלול הקו בין תחנת רכבת סבידור למסוף כרמלית, לכיוון התחנה המרכזית (בדומה לקו 567), לשני הכיוונים.

משמעות השינוי היא, שכעת, כדי להגיע למרכז תל אביב, תושבי כפר סבא ייאלצו להחליף קו אוטובוס בתוך תל אביב, או, לנסוע באמצעות קו 249, העובר בהוד השרון, ויש לו מספר חסרונות עיקריים:
1. תדירות הקו: קו 249 יוצא בממוצע פעם בחצי שעה, לעומת קו 149, שיוצא בממוצע כל 15-20 דקות.
2. מסלולו של קו 249 ארוך יותר משל 149, דבר המעכב את תושבי כפר סבא להגיע למרכז תל אביב.
3. קו 249 נותן שירות מוגבל מאוד לתושבי כפר סבא המתגוררים בין התחנה המרכזית ועד לרחוב סוקולוב בלבד, ואיננו מספק מענה לתושבי מזרח העיר ומערב העיר אשר היו מקבלים שירות עד כה מקו 149. (תושבי האזורים: שכונות קפלן, יוספטל, הדרים, אזור התעשיה של כפר סבא, אלי כהן , שכונת הפארק ומשה דיין, שכונת ותיקים, מערב ויצמן ועוד).
4. קו 249 מסתיים בשעה 23:00, בעוד שקו 149 מסתיים בשעה 00:00, מה שסייע לרבים לחזור איתו מבילויי תרבות ופנאי מת"א ולהשאיר את רכבם בבית.

הדר לביא: "כולנו משתמשים בקו 149 שנים רבות ולמעשה זהו אמצעי התחבורה הציבורית הישיר היחיד של תושבי כפר סבא אל מרכז תל אביב, לצרכי עבודה ופנאי. רבים מהמשתמשים הם גם בני נוער ובני הגיל השלישי, שאינם מתניידים ברכב, וכמובן, אנשים, שמעדיפים או אינם יכולים להגיע ברכב לת"א ואין להם חלופה אחרת חוץ מחלופות מסורבלות של נסיעה בשני קווים שונים, מה שישבש את חייהם בצורה שמחייבת את התייחסות שרת התחבורה והמשרד עליו היא אמונה.
אני מבקשת, בשם תושבי כפר סבא, לסייע לנו לשמור על מסלול קו 149 יעיל והכרחי, ולשנות את המסלול החדש שלו, עם מינימום השינויים ההכרחיים.
אני לא מתכוונת להסתפק בזה ואדרוש תשובה ופעולה של משרד התחבורה בהקדם האפשרי".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן