עיריית כפר סבא פנתה ליחידה האזורית לאיכות הסביבה בעקבות שריפות חוזרות ונשנות בשטחים חקלאיים בשטח מועצת דרום השרון, סמוך ליער קפלן בכפר סבא

בעקבות פניית העירייה למשרד להגנת הסביבה – נשלח אתמול למקום צוות פיקוח של רשות הטבע והגנים והמשטרה הירוקה, כדי לערוך בדיקה מקיפה של מקור השריפה

השריפה בשטח חקלאי סמוך ליער קפלן, טופלה וכובתה. צילום: עיריית כפר סבא

עיריית כפר סבא פנתה השבוע ליחידה האזורית לאיכות הסביבה, בעקבות שריפה חוזרת ונשנית בשדות חקלאיים הנמצאים בשטח המועצה האזורית דרום השרון, סמוך ליער קפלן במזרח העיר כפר סבא. בנוסף, פנתה העירייה למשרד להגנת הסביבה, שהחליט בעקבות פנייתה של העירייה, לשלוח למקום צוות פיקוח של המשטרה הירוקה ורשות הטבע והגנים.

החל מיום ראשון, התקבלו במוקד העירוני ובכוחות הכיבוי התראות ודיווחים בגין שריפה חוזרת ונשנית המתרחשת בשדות חקלאיים סמוך ליער קפלן ולשכונת קפלן שבמזרח העיר. בעקבות השריפה, שפרצה שוב ושוב במשך שלושה ימים, פנתה העירייה למועצת דרום השרון בבקשה לבצע במקום טיפול אכיפתי ובדיקה ביטחונית באזור, על מנת להבין את מקור וסיבת פריצת השקיפות, כאשר גורמי השיטור והסיור העירוניים של אגף הביטחון בעיריית כפר סבא ביצעו אף הם מדי לילה סיורים יזומים, על מנת למנוע את השריפות, ולמקום הגיעו ראש העיר רפי סער וסגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, דני הרוש.
בנוסף, פנתה העירייה, באמצעות אגף חזות העיר, ליחידה הסביבתית לאיכות הסביבה, כאשר בעקבות הפנייה החלו לפעול באזור פקחים מטעם היחידה, במטרה לגלות את סיבת הדליקה והאם מדובר בשריפות יזומות או מכוונות.

כמו כן, פנתה העירייה למשרד להגנת הסביבה, שהחליט, בעקבות פניית העירייה, לשלוח אתמול, שלישי 19/9, למקום צוות פיקוח של רשות הטבע והגנים והמשטרה הירוקה, על מנת לבצע בדיקה מקיפה של מקור השריפה, שכובתה, ולחקור את הנושא – במטרה למנוע התפרצות שריפה נוספת והישנות מקרים דומים בעתיד.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן